Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Ciężka noc strażaków – wichura łamie drzewa

Ciężka noc strażaków – wichura łamie drzewa

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

Tak jak zapowiadali meteorolodzy, późnym wieczorem (05.10) silny wiatr dotarł nad powiat wadowicki i naszą gminę. Zgodnie z prognozami siła wiatru wynosi od 30 do 40 km/h, a w porywach nawet do 100 km/h. Sporo pracy mają strażacy z naszych jednostek.

Druhowie z OSP Woźniki wyjeżdżali do powalonych drzew w Woźnikach: na ul. Na Wzgórzach, na ul. Widokowej i ul. Grudki oraz w Zygodowicach na drodze powiatowej. Zastęp OSP Witanowice usuwał drzewo z drogi powiatowej – ul. Krakowskiej w Witanowicach. Druhowie z tej jednostki wspierali również działania innych jednostek poza granicami gminy przy usuwaniu powalonych drzew. Do akcji zadysponowano również OSP Lgota, która prowadziła działania na Wyźrale. Zaalarmowana została także radocka jednostka, która oczyszczała w Radoczy drogę krajową z połamanych gałęzi.

Radocza była miejscem, gdzie miało miejsce jedno zdarzenie związane ze  zniszczeniem mienia. Na ul. Kolejowej z budynku mieszkalnego, w wyniku podmuchu wiatru, oderwany został arkusz blachy.

Nad ranem (06.10) okazało się, że spadające konary poniszczyły linie energetyczne. Skutkiem tego jest m.in. brak prądu w Zygodowicach, gdzie planowany termin przywrócenia zasilania określony został na godziny południowe. W Tomicach zaś zerwane zostały linie światłowodowe, przez co część mieszkańców została pozbawiona dostępu do internetu.

Foto: OSP Woźniki