Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Chodnik przy szkole w Tomicach będzie przebudowany

Chodnik przy szkole w Tomicach będzie przebudowany

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

W piątek (21.05) odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Gminy Tomice VIII kadencji. W porządku obrad znalazły się tylko trzy projekty uchwał.

Radni Rady Gminy Tomice:

– wprowadzili zmiany w uchwale budżetowej na rok 2021 oraz w wieloletniej prognozie finansowej na lata 2021-2027,

– udzielili pomocy rzeczowej Powiatowi Wadowickiemu do kwoty 200.000,00 zł na realizację zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1766K Tomice – Piekło poprzez budowę chodnika oraz miejsc parkingowych przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tomicach.

Zadanie związane z przebudową chodnika jest jednym z dwóch zadań, które będzie realizowane przy drogach powiatowych (drugim z nich jest budowa chodnika w Radoczy w stronę cmentarza).  Na realizację zadania, którego kosztorysowa wartość wynosi 270.000,00 zł, gmina Tomice rozpisała już przetarg. Powierzenie realizacji zadania przez Starostwo Powiatowej naszej gminie wynikało z faktu, że pełna dokumentacja projektowa została wykonana kilka lat temu właśnie przez gminę. Remont przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tomicach pozwoli na powstanie kilkunastu miejsc parkingowych, w tym jednego dla niepełnosprawnych oraz bezkolizyjnego chodnika dla pieszych. Pozwoli to na wzrost bezpieczeństwa użytkowników tej drogi powiatowej, gdyż do tej pory okolice szkoły przy ul. Floriańskiej były często blokowane przez samochody parkujące przy chodniku, co przyczyniało się do wielu niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

Chodnik przy szkole w Tomicach będzie przebudowany