Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Centrum rekreacyjne w Radoczy otwarte

Centrum rekreacyjne w Radoczy otwarte

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

Na ten dzień mieszkańcy Radoczy, zwłaszcza ci najmłodsi, czekali z niecierpliwością. W środę (26.06), po blisko dwóch miesiącach prac budowlanych, uroczyście zostało otwarte centrum rekreacyjne.

Po poświęceniu nowego placu przez ks. proboszcza Janusza Sołtysa, dzieci w towarzystwie Wójta Gminy Tomice Witolda Grabowskiego, Radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego Filipa Kaczyńskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Tomice Pawła Adamika, Sołtysa wsi Radocza Władysława Hajosta oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Radoczy Anny Adamik dokonały symbolicznego przecięcia wstęgi.

Nie mogło zabraknąć oczywiście krótkiego występu w nowym amfiteatrze dzieci z przedszkola pod kierunkiem Marii Hajost oraz słodkości przygotowanych specjalnie na tą okazję przez panie kucharki z miejscowej szkoły podstawowej.

Tym samym radoczanie zyskali w samym centrum wsi przepiękne miejsce – miejsce spotkań, miejsce zabaw, miejsce wypoczynku i miejsce relaksu. Wykonane zostały bowiem:
siłownia zewnętrzna otwarta złożona z czterech zestawów podwójnych (koła tai czi duże-pylon-orbiterek, twister-pylon-wioślarz, jeździec-pytlon-odwodziciel, wyciskanie siedząc-pylon-rowerek);
plac zabaw, na którym znalazły się urządzenia zabawowe tj. bujak na sprężynie – samochód jednosobowy typu „,motocykl”, zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią- lokomotywa Julian złożona m.in. ze zjeżdżalni, wejścia spiralnego, wejścia łukowego, zwężki, dachu lokomotywy, zabezpieczenia ażurowego, układu stopni i podestów sugerujących formę lokomotywy, pomostu liniowego, pomostu liniowego ruchomego, pomostu tunelowego oraz 11 podestów, karuzela metalowa tarczowa z kierownicą i z siedziskami, bujak na czterech sprężynach – samochód czteroosobowy, huśtawka ważka na podstawie metalowej, huśtawka wahadłowa z koszem – bocianie gniazdo, huśtawka podwójna drewniana z belką stalową z siedziskiem płaskim oraz z siedziskiem kubełkowym, koło-autko; tematyczny plac zabaw został połączony z komunikacją na terenie wykonaną jako ścieżka edukacyjna „ścieżka drogowa – mini miasteczko ruchu drogowego„;
mała architektura, w skład której weszły: 3 altany w postaci domków handlowych drewnianych o wymiarach 2x3m, scena letnia wraz ze schodami i barierką oraz z widownią amfiteatru wykonaną w formie trzech ciągów siedzisk w formie łuków.
Dodatkowo strefa rekreacyjna wyposażona została w tablicę informacyjną połączoną ze stojakiem rowerowym i ławką bez oparcia, ławki parkowe bez oparcia, ławki z oparciem połączone z elementami rekreacji dla osób starszych typu Active Senior tj. zestaw podwójny ławka z młynkiem i zestaw podwójny ławka z rowerkiem, ławki z siedziskiem i oparciem drewnianym, kosze na śmieci z nakrywką, tablice informacyjne z regulaminem dla siłowni i placu zabaw oraz dwie ozdobne pergole, pod którymi znalazły się ławki z oparciem oraz dwa zestawy do gier (stół do szachów oraz dwa siedziska).
Całość od strony potoku „Radoczanka” zabezpieczono ogrodzeniem wewnętrznym panelowym. W ramach II etapu inwestycji zostały wykonane również nasadzenie roślinności.

Operacja „Zagospodarowanie terenu w celu utworzenia centrum rekreacyjnego w miejscowości Radocza” została zrealizowana w ramach działania 4.2 „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach Priorytetu 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”.

Nasza Gmina na realizację tego zadania otrzymała dotację w wysokości 299.977,00 zł. Koszt inwestycji to kwota 531.360,00 zł. Inwestycję zrealizowała Firma Usługowo-Handlowa, Produkcyjna Transkop Ł.Sopicki z Jaroszowic.

A tak było jeszcze na początku marca 2019 r.:

Centrum rekreacyjne w Radoczy otwarte