Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Bohaterska postawa – Wójt dziękuje

Bohaterska postawa – Wójt dziękuje

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

We wtorek (17.06) po południu w jednym z mieszkań przy ulicy Floriańskiej w Tomicach wybuchł pożar. W jego wyniku jeden z mieszkańców został poparzony i zatruł się dymem. Trafił do szpitala.

Podczas tego zdarzenia odwagą wykazał się jeden z mieszkańców Naszej Gminy, który widząc rozprzestrzeniający się pożar jako pierwszy dopatrzył się zagrożenia i natychmiast zareagował. Powiadomił lokatorów bloku o pożarze i z narażeniem własnego życia i zdrowia ewakuował poparzonego mieszkańca z płonącego mieszkania. Dzięki jego postawie udało się ograniczyć rozmiar zniszczeń.

Pragnę serdecznie Panu podziękować oraz wyrazić wdzięczność za Pana odwagę i obywatelską postawę. Bohaterstwo, jakim się Pan wykazał, ratując mężczyznę z płonącego mieszkania, zasługuje na najwyższe słowa uznania i szacunek. Dzięki Pana natychmiastowej reakcji nie doszło do tragedii, której skutkiem mogła być śmierć człowieka. Mam wielką nadzieję, że Pana bohaterstwo, będzie wzorem dla innych osób, które w podobnej sytuacji, postąpią tak samo odważnie, jak Pan – złożył mieszkańcowi gminy podziękowania Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski. – Obserwując na miejscu zdarzenia działania strażaków, policjantów i pogotowia składam im wyrazy uznania za profesjonalne prowadzenia akcji ratowniczej. Stając w obliczu zagrożenia, po raz kolejny udowodniliście, że zawsze można na Was polegać. Sprawna akcja strażaków z PSP Wadowice oraz OSP Tomice i Radocza zapobiegła rozprzestrzenieniu się pożaru na sąsiadujący z nim budynek szkoły i przedszkola.

W chwili obecnej urząd wspólnie z mieszkańcami bloku czyni starania o jak najszybszy ich powrót do swoich mieszkań.