Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Błysnęli wiedzą pożarniczą

Błysnęli wiedzą pożarniczą

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

Dom Strażaka w Zygodowicach gościł w niedzielę (01.03) uczestników eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Wyłonieni w eliminacjach w poszczególnych jednostkach OSP rywalizowali oni w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna.

Turniejowi przyglądali się m.in. Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski, Prezes Zarządu Gminnego Związku OSP RP w Tomicach dh Stanisław Zając oraz prezesi i naczelnicy poszczególnych jednostek OSP.

W pierwszym etapie finałowych rozgrywek każdy ze startujących zawodników musiał zmierzyć się z pytaniami testowymi. Test trwał 30 minut. Do finału kwalifikowała się trójka najlepszych z każdej kategorii wiekowej.
Sam finał to sprawdzian wiedzy przed jedną z trzech komisji, w skład których weszli członkowie jury. Każdy z uczestników musiał odpowiedzieć na pięć pytań. Suma punktacji z tego ustnego etapu zadecydowała o ostatecznej kolejności w eliminacjach gminnych OTWP. Była ona następująca:

Grupa I (uczniowie klas I-VI szkół podstawowych)
1. Natalia Putek – ZSP Witanowice
2. Kacper Bałys – SP Woźniki
3. Antonina Wołek – SP Woźniki

Grupa II (uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych)
1. Karolina Putek – ZSP Witanowice
2.Emilia Rączka – SP Radocza
3. Filip Janus – ZSP Witanowice

Grupa III (uczniowie szkół ponadpodstawowych)
1. Karolina Ściera – ZSZ Wadowice
2. Julia Rączka – LO Wadowice
3. Kacper Wójcik – CKUiZ Wadowice

Trójki, które stanęły na podium w poszczególnych kategoriach wiekowych, będą reprezentować naszą Gminę w finale powiatowym OTWP. Wszyscy uczestnicy, którzy wzięli udział w dzisiejszym turnieju, otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Tomicach oraz Wójta Gminy Tomice Witolda Grabowskiego.