Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia

Aktualności z kategorii: Wydarzenia

Lockdown przedłużony do 18 kwietnia

Lockdown przedłużony do 18 kwietnia
Obostrzenia, które obowiązują, zostaną przedłużone o ponad tydzień. Przedłużenie będzie obowiązywało do 18 kwietnia - poinformował na dzisiejszej (07.04) konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski.
więcej

Pomysły kulinarne na Wielkanoc

Pomysły kulinarne na Wielkanoc
Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie (obok Bożego Narodzenia) upamiętniające śmierć krzyżową i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Poza sferą duchową związaną nierozerwalnie z syboliką wielkiego tygodnia, święto to ma specjały, które pojawiają się na przykrytym białym obrusem i udekorowanym liśćmi bukszpanu wielkanocnym stole.
więcej

Mieć wielkie serce… – kolejne serce w gminie Tomice

Mieć wielkie serce… – kolejne serce w gminie Tomice
Dzięki Spółdzielni Uczniowskiej Smerfuś działającej w Szkole Podstawowej w Radoczy oraz finansowemu wsparciu Przewodniczącego Rady Gminy Tomice Pawła Adamik przed radocką szkołą stanęło kolejne piękne metalowe serce na nakrętki w naszej Gminie. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w naszą akcję zbierania nakrętek, które zostaną przekazane potrzebującym dzieciom.
więcej

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2021

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2021
W dniu dzisiejszym (02.04) obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia rozpoczynają się również obchody Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu, stawiającego sobie za cel zwiększanie wiedzy społeczeństwa na temat problemów osób z tym zaburzeniem i ich rodzin.
więcej

Edukacyjne przystanki autobusowe gotowe

Edukacyjne przystanki autobusowe gotowe
Pod koniec ubiegłego roku zostały zaprezentowane w gminach: Brzeźnica i Spytkowice. W dniu dzisiejszym (30.03) pozostałe gminy z Doliny Karpia doczekały się realizacji edukacyjnych przystanków autobusowych. W naszej gminie pięć przystanków zlokalizowanych przy drodze krajowej nr 28 w Tomicach i Radoczy zostało oklejonych.
więcej

Pusto na stadionach

Pusto na stadionach
W ten weekend (27-28.03) miała wystartować runda rewanżowa wadowickiej B klasy grupa 3, w której występują wszystkie zespoły reprezentujące gminę Tomice. Mieliśmy być świadkami pierwszych na wiosnę derbów z udziałem Dębu Tomice i Skawy Witanowice. Swój prymat w B-klasie miał w spotkaniu z Amatorem Babica potwierdzić lider rozgrywek - Wilkliniarz Woźniki. Z nowym trenerem do boju mieli ruszyć zawodnicy radockiego Orła.
więcej

Rząd wprowadza nowe ograniczenia

Rząd wprowadza nowe ograniczenia
W ostatnim czasie coraz bardziej rośnie liczba zakażeń koronawirusem w Polsce, w ostatnich dwóch dniach padły kolejne niechlubne rekordy największej ilości od początku epidemii. Z tego powodu rząd ogłosił nowe ograniczenia, które będą obowiązywać przez kolejne dwa tygodnie.
więcej

Dotacje na piece i oczyszczalnie zwiększone

Dotacje na piece i oczyszczalnie zwiększone
W czwartek (18.03) odbyła się kolejna, XXVIII sesja Rady Gminy Tomice. Obradujący na sali gimnastycznej radni zapoznali się z informacją Wójta o funkcjonowaniu Gminy w okresie międzysesyjnym oraz ze sprawozdaniem z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach i placówkach prowadzonych przez Gminę Tomice.
więcej

Kolejny lockdown w całej Polsce

Kolejny lockdown w całej Polsce
Znaczący wzrost ilości osób zakażonych koronawirusem w Polsce oraz pogarszająca się sytuacja w szpitalach, gdzie trafia coraz więcej pacjentów, spowodowały, że rząd zdecydował o zaostrzeniu obowiązujących dotychczas restrykcji. Podczas czwartkowej (17.03) konferencji prasowej minister Adam Niedzielski poinformował, że dodatkowe restrykcje rozszerzone zostaną na cały kraj.
więcej