Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia

Aktualności z kategorii: Wydarzenia

Skład Rady Gminy Tomice uzupełniony

W niedzielę (14.04) tuż po 21.00 Gminna Komisja Wyborcza w Tomicach podpisała protokół z wyborów uzupełniających do Rady Gminy w okręgu nr 8 obejmującym 1 mandat. W związku z tym, iż w okręgu wyborczym została zarejestrowana tylko jedna lista kandydatów, mandat radnego bez przeprowadzenia głosowania uzyskał Grzegorz WOJNOWSKI z KWW Grzegorza Wojnowskiego.
więcej

Święta tuż, tuż

W sobotnie popołudnie (13.04) w Szkole Podstawowej w Radoczy odbył się Gminny Pokaz Potraw Wielkanocnych zorganizowany przez Ośrodek Kultury Gminy Tomice we współpracy z Kołami Gospodyń Wiejskich i Szkołą Podstawową w Radoczy. Zgromadził on bardzo wielu mieszkańców, którzy przybyli zobaczyć i skosztować tradycyjnych potraw, które znajdą się na naszych stołach już za kilka dni. Na wspólnym stole Panie z sześciu Kół Gospodyń Wiejskich naszej Gminy oraz uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy zaprezentowały kilkadziesiąt niezwykłych przysmaków świątecznych.
więcej

Tour de Pologne upodobał sobie naszą Gminę

Rozpoczęły się przygotowania organizacyjne do tegorocznego 76. Tour de Pologne UCI World Tour, który odbędzie się w dniach 3 – 9 sierpnia 2019 r. Podczas I etapu Kraków-Kraków (136 km), w sobotę (03.08) kolarze przejadą drogą krajową nr 28 przez Tomice, by następnie skręcić na drogę powiatową do Witanowic. Po przejechaniu mostu na Skawie kolarze skręcą w kierunku Woźnik. Tam przez centrum wsi peleton ul. Wadowicką wjedzie do Bachowic. Tym samym największe sławy światowego kolarstwa będziemy mogli zobaczyć, gdy przemierzać będą teren naszej Gminy.
więcej

O bezpieczeństwie na sesji Rady Gminy Tomice

W piątek (29.03) odbyła się VI sesja Rady Gminy Tomice. Radni wysłuchali informacji Wójta o funkcjonowaniu gminy w okresie międzysesyjnym, rozpatrzyli dziewięć projektów uchwał oraz wysłuchali informacji z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach o zagrożeniach i działaniach ratowniczych jednostek straży pożarnej na ternie gminy Tomice w 2018 r.
więcej

Pomiary jakości powietrza w Radoczy

W piątek (29.03) na terenie Szkoły Podstawowej w Radoczy, został zainstalowany pyłomierz. Przez najbliższy tydzień mieszkańcy będą mogli śledzić pomiary jakości powietrza. Pomiary dotyczyć będą stężeń pyłów zawieszonych PM10. I tym razem przed instalacją urządzenia uczniowie szkoły mogli dowiedzieć się do czego służy pyłomierz, jak działa, jakie są dopuszczalne poziomy stężeń pyłów PM10 oraz szkodliwości ich działania.
więcej

Piosenkami przywitali wiosnę

We wtorek (26.03) w Ośrodku Kultury Gminy Tomice został zorganizowany Festiwal Piosenki Wiosennej dla przedszkolaków. Celem konkursu było rozwijanie talentów muzycznych, kształtowanie poczucia rytmu oraz prezentacja i popularyzacja twórczości dzieci. W festiwalu wystąpiło ponad 200 przedszkolaków z Witanowic, Tomic, Radoczy i Woźnik.
więcej

Zawiadomienie – VI sesja Rady Gminy Tomice VIII kadencji

Zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2018 r. poz. 994 z póżn. zm.) Przewodniczący Rady Gminy Tomice Paweł Adamik zwołuje na dzień 29 marca 2019 r. (piątek) o godz. 14.15 VI sesję Rady Gminy Tomice w kadencji 2018-2023. Obrady odbędą się w siedzibie Ośrodka Kultury Gminy Tomice przy ul. Dworskiej 9 w Tomicach.
więcej

Jubileusz – Wielkie Święto Szkoły

W środę (20.03) w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy odbył się Jubileusz 20-lecia nadania szkole imienia Jana Pawła II połączony z otwarciem Izby Pamięci Patrona i poświęceniem kapliczki powracającej na teren szkoły.
więcej