Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia

Aktualności z kategorii: Wydarzenia

Trwa akcja „NAPEŁNIJ SERCE DOBROCIĄ”

Trwa akcja „NAPEŁNIJ SERCE DOBROCIĄ”
Od 30.12.2020 r. Szkoła Podstawowa w Woźnikach zaprasza wszystkich tych, którym nie jest obojętny los innych, do włączenia się do charytatywnego zbierania plastikowych nakrętek, pod hasłem „Napełniaj Serce Dobrocią”. Akcja ta została zorganizowana przy współudziale Firmy” De Heus” – producenta pasz w Spytkowicach, która przygotowała metalowe serce, przeznaczone do tej szlachetnej zbiórki.
więcej

Ogłoszenie Związku Centralnego Dzieła Kolpinga w Polsce

Ogłoszenie Związku Centralnego Dzieła Kolpinga w Polsce
Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce zaprasza do udziału w projekcie aktywizacyjnym „AKTYWNI I SAMODZIELNI NA RYNKU PRACY”. Projekt jest realizowany od 1 sierpnia 2020 do 31 lipca 2022 na terenie następujących powiatów: olkuskiego, wadowickiego, suskiego, chrzanowskiego, limanowskiego, tatrzańskiego, oświęcimskiego, brzeskiego, wielickiego, proszowickiego,
więcej

Otwarcie nowej filii biblioteki w Witanowicach

Otwarcie nowej filii biblioteki w Witanowicach
W poniedziałek (04.01) nastąpiło otwarcie biblioteki w Witanowicach. Filia przeniosła się do nowego przestronnego pomieszczenia w centrum wioski. W wydarzeniu uczestniczyli Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski, dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Tomice Aneta Homel, sołtys Witanowic Jan Kwarciak, radni z Witanowic: Zbigniew Kwarciak, Bartłomiej Moskała i Zbigniew Kwaśny, radny z Lgoty Szymon Putek oraz pracownice bibliotek i OKGT.
więcej

Odszedł zasłużony dyrektor szkoły

Odszedł zasłużony dyrektor szkoły
Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w wieku 79 lat odszedł od nas śp. Stanisław Dębski – nauczyciel Zasadniczej Szkoły Rolniczej, Mechanizacji Rolnictwa i Technikum Rolniczego w Radoczy, w latach 1974-1998 dyrektor szkoły.
więcej

Portal www.tomice.pl w podsumowaniu

Portal www.tomice.pl w podsumowaniu
Początek każdego nowego roku to czas wielu podsumowań. Również portal www.tomice.pl prezentuje garść informacji statystycznych. W roku 2020 gminna strona mogła pochwalić się po raz kolejny bardzo dobrymi danymi. Odwiedziło ją blisko 40 tys. użytkowników. Dokonali oni łącznie blisko 310 tys. odsłon.
więcej

Fundusz Sprawiedliwości dla OSP Woźniki

Fundusz Sprawiedliwości dla OSP Woźniki
W środę (30.12) w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Woźnikach miało miejsce oficjalne przekazanie sprzętu do usuwania skutków powodzi. W przekazaniu brał udział Poseł na Sejm RP Filip Kaczyński, Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski, Przewodniczący Rady Gminy Paweł Adamik oraz przedstawiciele jednostki OSP Woźniki. Zadanie współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.
więcej

Świąteczny prezent dla gminnych jednostek OSP

Świąteczny prezent dla gminnych jednostek OSP
W środę (30.12) w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Woźnikach spotkali się przedstawiciele wszystkich jednostek OSP z terenu Gminy Tomice. Okazja była wyjątkowa, gdyż każda ze straży otrzymała po pięć kompletów ubrań specjalnych FHR 008 Max Pl/M, składających się z kurtki i spodni. Odzież ochronna zgodna jest z najnowszymi wytycznymi KG PSP.
więcej

Betlejemskie Światło Pokoju w Tomicach

Betlejemskie Światło Pokoju w Tomicach
We wtorek (22.12) zuchy z 15 GZ „Wodni Przyjaciele” wraz ze swoimi opiekunami, przekazali na ręce Wójta Gminy Tomice Witolda Grabowskiego wraz z życzeniami świątecznymi „betlejemskie światełko pokoju”. Jest ono symbolem miłości, pokoju, ciepła i nadziei. Akcję tradycyjnie już, po raz 30, przeprowadza Związek Harcerstwa Polskiego. W tym roku przesłanie, które towarzyszy wędrówce Światła, brzmi: „ogień dla służb”.
więcej