Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 8:00 - 16:00
wtorek-piątek: 7:00 - 15:00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia

Aktualności z kategorii: Wydarzenia

Kolejna droga modernizowana ze środków zewnętrznych

Na początku tego roku Gmina pozyskała blisko 70.000,00 zł na modernizację ul. Słonecznej w Woźnikach na odcinku 330 mb. W ostatnich dniach pozyskane zostały środki na remont kolejnej drogi. Modernizowana będzie droga rolnicza – ul. Podlas w Lgocie na długości 250 mb.
więcej

Przyznane środki na wymianę kotłów

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie pozytywnie rozpatrzył wniosek naszej Gminy dotyczący ograniczenia niskiej emisji i przyznał dotację w wysokości 198.000,00 zł na realizację zadania polegającego na demontażu 40 szt. kotłów węglowych opalanych paliwem stałym o niskiej sprawności energetycznej. Zastąpią je 33 szt. ekologicznych kotłów na paliwo stałe opalane węglem, 1 szt. kotła na biomasę i 6 szt. kotłów gazowych. Nowe źródła ciepła spełniać będą normy określone w "Programie Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie województwa małopolskiego".
więcej

Wakacyjny lipiec w Ośrodku Kultury Gminy Tomice

W lipcu Ośrodek Kultury Gminy Tomice przygotował szereg atrakcji. Dzieci aktywizowały się zarówno w Tomicach, jak i wszystkich miejscowościach naszej gminy, które pracownicy odwiedzali z ciekawym programem zajęć dwukrotnie. Nosił on nazwę „Wakacyjne spotkania z kulturą”. To pierwsza tego typu inicjatywa. Spotkała się z zainteresowaniem najmłodszych i ich rodziców. Frekwencja na warsztatach „zewnętrznych” dopisywała. Średnio na 10 wyjazdowych spotkaniach pojawiało się 20 dzieci. W samych Ośrodku zaplanowano tygodniówkę.
więcej

Ogłoszenie Wójta Gminy Tomice

Wójt Gminy Tomice informuje, że w dniu 1 sierpnia 2017 roku (wtorek) o godzinie 17.00 w ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania oraz celem jednoczesnego upamiętnienia 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zostanie nadany sygnał alarmowy (system akustyczny generowany przez syreny alarmowe).
więcej

Awanse i nagrody podczas Powiatowego Święta Policji

W piątek (28.07) w hotelu „Arkadia” w Kleczy Górnej odbyła się gala z okazji Powiatowego Święta Policji. Udział w niej wzięli funkcjonariusze i pracownicy cywilni KPP Wadowice oraz zaproszeni goście. Podczas uroczystości kilkudziesięciu funkcjonariuszy odebrało awanse na wyższe stopnie służbowe.
więcej

217 kolarzy przemknęło przez Gminę Tomice

To miało być i rzeczywiście było prawdziwe święto kolarskie. Tuż po godz. 15.00 w sobotę (29.07) przez naszą Gminę przejechał barwny peleton 74. Tour de Pologne. Najpierw mieszkańcy naszej Gminy, zaopatrzeni w klaskacze i balony z nadrukiem Gminy Tomice, tłumnie zgromadzeni w Tomicach, Witanowicach i w Woźnikach, mocno dopingowali uciekających czterech kolarzy z m.in. Maciejem Paterskim (CCC Sprandi Polkowice), którzy już na początku I etapu odskoczyli od peletonu. Ponad 2 min. później pojawiła się zasadnicza grupa, równie gorąco oklaskiwana, z największymi gwiazdami tegorocznego wyścigu. Wśród nich wielu dojrzało m.in. Rafała Majkę (Bora-Hansgrohe).
Sport   Wydarzenia  
więcej

Galar, pszczoły i wędzenie – wycieczka Ekomuzeum Doliny Karpia

W piątek (21.07) Ośrodek Kultury Gminy Tomice zorganizował wycieczkę turystyczną "Ekomuzeum Doliny Karpia". Wycieczka ta była skierowana przede wszystkim do grup defaworyzowanych z gminy Tomice. Oznacza to, że wzięły w niej udział mieszkańcy naszej Gminy mający ponad 50 lat oraz kobiety poniżej 30 roku życia. Zadaniem wyjazdu była prezentacja walorów przyrodniczych Doliny Karpia.
więcej

Puchar Wójta dla Dębu Tomice

W sobotę (15.07) na boisku w Witanowicach rozegrano I Turniej Piłki Nożnej Seniorów. Do udziału, koordynator ds. sportu i rekreacji przy OKGT Paweł Kręcioch, zaprosił wszystkie kluby z naszej Gminy. Była to doskonała okazja do przyjrzenia się testowanym w poszczególnych zespołach zawodników oraz jeden z elementów przygotowań do nowego sezonu 2017/2018 w trzech klasach rozgrywkowych.
Sport   Wydarzenia  
więcej