Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / 14 DH krople rosy z Woźnik na pielgrzymce harcerskiej

14 DH krople rosy z Woźnik na pielgrzymce harcerskiej

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

W sobotę (23.04) z wadowickiego rynku ruszyła I chorągwiana piesza pielgrzymka ZHP do Kalwarii Zebrzydowskiej. W pielgrzymce brali również udział harcerze z 14 DH Krople Rosy z Woźnik.

Z relacji harcerzy …

„Plan dwudniowej pielgrzymki był bardzo napięty, wypełniony wieloma zadaniami i uroczystościami. Pielgrzymkę rozpoczęto o godz. 9:00 na Rynku w Wadowicach. Trasa do Kalwarii Zebrzydowskiej trwała około 6 godz. Harcerze nieśli ze sobą swój ekwipunek. Pogoda w pierwszy dzień dopisała. Peleryny przeciwdeszczowe były potrzebne dopiero w nocy na dróżkach kalwaryjskich i w niedzielę.
Po zostawieniu w Zespole Szkół na ul. Mickiewicza ekwipunku i dotarciu ok. 16:30 do Sanktuarium nastąpiło uroczyste wejście. Kolejnym punktem była obiadokolacja. Od 17:30 do 18:45 odbywały się zajęcia: drużynowi i instruktorzy mieli zajęcia z tematu „Wychowanie duchowe w życiu drużyny”, wędrownicy, harcerze starsi – zajęcia z zaproszonym gościem związane z działaniami pomagania innym, a harcerze poznawali ciekawostki Sanktuarium w Kalwarii. O godz. 19:00 uroczysta Msza Święta z biskupem Damianem Muskusem. Wieczorny program trwał do późnych godzin nocnych. Gra harcerska, koncert zespołu na scenie przy klasztorze. Na koniec pierwszego dnia pielgrzymki wielkie wyzwanie i przeżycie dla harcerzy tzw. „DROGA ŚWIATŁA”. Rozpoczęta przy kaplicy Grobu Pańskiego, zakończona po północy tradycyjnym harcerskim kręgiem.
Niedzielny program był również wypełniony do ostatniej minuty. Pobudka o 7:30, śniadanie i porządki, sprzątanie za sobą szkoły oraz pakowanie plecaków. Dh hm. Marcin Homel spakowane plecaki przewiózł hufcowym fiatem pod Sanktuarium Kalwaryjskie. Od 9:00 do 10:30 odbyły się warsztaty związane ze Światowymi Dniami Młodzieży. Po których harcerze udali się do kaplicy Ukrzyżowania na mszę święą odprawioną przez Kapelana ZHP Chorągwi Krakowskiej phm. Filipa Pajestka. Na zakończenie pielgrzymki uroczysty apel pożegnalny. Szczęśliwych harcerzy odebrali rodzice.

Z ramienia Chorągwi Krakowskiej w uroczystościach uczestniczyli hm. Mariusz Siudek komendant chorągwi, hm. Anna Nowak z-ca komendanta ds. programowych. Z ramienia Komendy Hufca Ziemi Wadowickiej hm. Marcin Homel komendant hufca, phm. Sonia Knapczyk z-ca komendanta ds. programowych. Nie można nie wymienić pomysłodawcę, współorganizatora oraz komendanta pielgrzymki dh phm Dagmary Dudy z-cy komendanta ds. referatu harcerskiego w Komendzie Hufca Ziemi Wadowickiej. Bez jej zaangażowania, wiary i pracy związanej z wieloma uzgodnieniami pielgrzymka nie doszła by do skutku. Dziękujemy również oo. Bernardynom za serdeczne przyjęcie i modlitwę oraz pwd. br. Alanowi Schmidt.”

14 DH krople rosy z Woźnik na pielgrzymce harcerskiej14 DH krople rosy z Woźnik na pielgrzymce harcerskiej14 DH krople rosy z Woźnik na pielgrzymce harcerskiej14 DH krople rosy z Woźnik na pielgrzymce harcerskiej14 DH krople rosy z Woźnik na pielgrzymce harcerskiej14 DH krople rosy z Woźnik na pielgrzymce harcerskiej14 DH krople rosy z Woźnik na pielgrzymce harcerskiej14 DH krople rosy z Woźnik na pielgrzymce harcerskiej14 DH krople rosy z Woźnik na pielgrzymce harcerskiej14 DH krople rosy z Woźnik na pielgrzymce harcerskiej14 DH krople rosy z Woźnik na pielgrzymce harcerskiej14 DH krople rosy z Woźnik na pielgrzymce harcerskiej

14 DH krople rosy z Woźnik na pielgrzymce harcerskiej