A+ A-
bip epuap facebook youtube
Tomice / Aktualności / Sport / „ZŁOTA” Karolinka

„ZŁOTA” Karolinka

Przez trzy dni od 24-26.11.2021 r. w Suchedniowie rozgrywane było OTWARTE GRAND PRIX w którym zagrali najlepsi zawodnicy i zawodniczki z całej Polski, wśród nich dwie zawodniczki UKS Cross.

Dziewczyny bardzo dobrze zaprezentowały się szczególnie w grach deblowych. Karolinka MAREK wraz ze swoją partnerką deblową po rewelacyjnym występie wywalczyły złote medale i piękne puchary za I miejsce. Po wygraniu swojej grupy w półfinale pokonały zawodniczki KSBad Kraków i Korona Pabianice 2:1 (13:21, 21: 16, 21:11) i awansowały do finału. W finale ich przeciwniczkami były zawodniczki AB Kraków i Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle. Po wspaniałej grze zdecydowanie wygrały mecz 2:0 (21:8, 21:10) i zostały triumfatorkami gry podwójnej U13 w turnieju. Natomiast nasza druga zawodniczka Majka WÓJCIK w parze z zawodniczką UKS Dwójka Bytów wywalczyły bardzo wysokie V miejsce.

W grze pojedynczej znowu bardzo dobrze zagrała Karolinka, która ostatecznie wywalczyła V miejsce, przegrywając dopiero w ćwierćfinale z późniejszą wicemistrzynią turnieju. Z kolei Majka po trochę pechowym występie zajęła ostatecznie 21 miejsce.

Grand Prix jest drugim co do ważności turniejem badmintona po Mistrzostwach Polski, a złoty medal Karolinki najlepszym osiągnięciem sportowym UKS Cross Tomice i uczennicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tomicach.

Gratulujemy sukcesów naszym dziewczętom i życzymy kolejnych medali i pucharów w turniejach krajowych i międzynarodowych.