A+ A-
bip epuap facebook youtube
Tomice / Aktualności / Sport / XX Turniej „Piłkarskie Wakacje” za nami

XX Turniej „Piłkarskie Wakacje” za nami

Jubileuszowa edycja najstarszego w powiecie wadowickim turnieju piłkarskiego po raz pierwszy odbyła się w piątek (06.08) w hali. Zadecydowała o tym aura – czwartkowa ulewa skutecznie uniemożliwiła grę na boisku w Radoczy, na którym przeprowadzono wszystkie wcześniejsze mistrzostwa.

Do zawodów zgłosiły się trzy drużyny, grające systemem „każdy z każdym” po 20 minut. Emocji nie brakowało. W pierwszym starciu Team Ronaldinho Gaucho pokonało Papugi Kapitana Haka 7:1, ale spotkanie nie było tak jednostronne jak pokazuje wynik. „Papugom” brakowało skuteczności i pewności pod bramką rywala. Fani Ronaldinho z kolei skutecznie „kąsali”.

Drugi mecz Papug Kapitana Haka pokazał, że stać tę ekipę na lepszą, dokładniejszą grę i na spotkanie z mocniejszym w teorii przeciwnikiem wyszła bez kompleksów. Objęła prowadzenie, a gdy przegrywała z Ostrymi Kabanosami 1:2, podniosła się i doprowadziła do remisu. W końcówce wzięło górę doświadczenie faworytów, pakujących zwycięskiego gola.

Ostatni mecz turnieju okazał się zatem finałem. Zarówno Team Ronaldinho jak i „Kabanosy” mieli po trzy „oczka” na koncie. W razie remisu, zwycięstwo wędrowałoby do „Gaucho”, legitymującego się lepszym bilansem bramkowym. Ostatecznie właśnie podziałem punktów zakończyła się ta „finałowa” potyczka, choć długo niewiele wskazywało, że Ostre Kabanosy będą mogły coś zdziałać. Przegrywały 0:4, 1:5, ale przypuściły szturm na bramkę i doprowadziły do stanu 5:5, mając półtorej minuty na zadanie ostatecznego ciosu. Nie udało się, Team Ronaldinho „dowiózł” mistrzostwo, ale mecz był świetnym widowiskiem. Podobnie zresztą jak wspomniane już drugie spotkanie turnieju.

Królem strzelców XX „Piłkarskich Wakacji” został Jakub Gzela (Team Ronaldinho Gaucho) z dorobkiem 7 goli. Tuż za nim uplasowali się Kacper Danek (Ostre Kabanosy) i Karol Bobrek (Team Ronaldinho Gaucho) z 6 trafieniami na koncie.

Źródło: Sportowa Gmina Tomice