Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Sport / Wakacyjny Turniej Siatkarski Gminy Tomice

Wakacyjny Turniej Siatkarski Gminy Tomice

Opublikowano w dniu: w kategorii: Sport  

W niedzielę (08.08) w hali sportowej przy ZSP Tomice odbył się Wakacyjny Turniej Siatkarski Gminy Tomice. Organizator – Ośrodek Kultury Gminy Tomice mógł przyjąć do tej edycji pięć zespołów. Chętni znaleźli się już w pierwszej godzinie ogłaszania naboru.

Zawody stały na wysokim poziomie, a mecze były niesamowicie wyrównane. Dość powiedzieć, że rozgrywane wcześniej kilkukrotnie w identycznej formule mistrzostwa trwały ok. 5 godzin. Niedzielne – ponad 8 (!).
Pięć zespołów rywalizowało systemem „każdy z każdym”, grając do dwóch zwycięskich setów (do 21 punktów na przewagi) i jeśli była konieczność – tie break (do 11 punktów na przewagi). Trzecią partią skończyło się aż 5 z 10 meczów, dodatkowo sześć setów w turnieju grano na przewagi. A dodać należy, że te kończące się bez konieczności przedłużania, również były zacięte.

Obserwując mistrzostwa dało się zauważyć, że mimo wszystko ciut lepiej od rywali prezentowały się dwie drużyny – Starsi Panowie, co nie jest żadną niespodzianką i triumfujący w poprzednim turnieju Dream Team. Ten drugi zespół nie szedł wprawdzie jak burza, bo „zgubił” po drodze mecz, w innym seta, ale „spiął” się na potyczkę dnia, czyli de facto finał ze Starszymi Panami – mecz zupełnie przypadkowo zamykający mistrzostwa. „Panowie” grali bardzo konsekwentnie i wygrali trzy wcześniejsze mecze 2:0. Sytuacja przed decydującym meczem była jasna – Dream Team musiał wygrać 2:0, żeby sięgnąć po victorię. Starszym Panom wystarczało ugranie seta i nawet porażka 1:2. Spotkanie było bardzo emocjonujące. Drużyna „Marzycieli” wygrała 2:0 (21:17, 21:19) i zatańczyła po ostatniej piłce. Wicemistrzowie (zdobyli identyczną liczbę „oczek”, ale ulegli w bezpośredniej potyczce) pokazali klasę, pogratulowali dużo młodszym rywalom, ale też podczas całych zawodów pokazywali dużą jakość.

Terminarz ułożył się tak ciekawie, że mecz poprzedzający „finał”, a więc dziewiąty w kolejności, decydował o trzecim miejscu. Szansę na nie miały dwie drużyny – najwcześniej kończące start i czekające na rozwój wydarzeń Młode Wilki i Towarzystwo Wzajemnej Adoracji, które walczyło z Wczorajsi Team. Aby stanąć na trzecim miejscu podium Towarzystwo musiało wygrać, obojętnie w jakim stosunku. I dokonało tego. Po zaciętym spotkaniu pokonało rywali 2:1 i zakończyło mistrzostwa z identycznym dorobkiem punktowym i bilansem setów jak „Wilki”, jednak Towarzystwo wygrało bezpośredni mecz. Niuansów i smaczków było sporo, bo w przypadku porażki z Wczorajszymi 0:2, Towarzystwo spadłoby na miejsce… ostatnie.

Bardzo ciekawy turniej. Na pewno pod względem siły zespołów najbardziej wyrównany, odkąd Ośrodek Kultury Gminy Tomice mistrzostwa przeprowadza, a zbliżamy się do dziesiątej edycji… Każda drużyna miała okazję sporo pograć, spędzając na parkiecie dużo czasu, a to przecież dla osób kochających siatkówkę najważniejsze.
Trzy najlepsze zespoły otrzymały statuetki, wszystkie ekipy – dyplomy. Organizatorzy zapewnili każdemu zespołowi po dwie duże pizze i wodę.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1.Dream Team, 9 punktów, sety: 7:3
2.Starsi Panowie, 9 punktów, sety: 6:2
3.Towarzystwo Wzajemnej Adoracji, 5 punktów, sety: 5:6
4.Młode Wilki, 5 punktów, sety: 5:6
5.Wczorajsi Team, 2 punkty, sety: 2:8

GALERIA ZDJĘĆ na facebooku – Sportowa Gmina Tomice

Źródło: Sportowa Gmina Tomice