A+ A-
bip epuap facebook youtube
Tomice / Aktualności / Sport / W badmintonie nie mają sobie równych

W badmintonie nie mają sobie równych

Z pięcioma medalami i dwoma pucharami powrócili badmintoniści UKS Cross Tomice z rozgrywanych w dniach 24-25.03 MISTRZOSTWACH MAŁOPOLSKI w badmintonie. W dwudniowych zmaganiach rywalizowało prawie 200 zawodników z całej Małopolski. Rewelacyjnie w kategorii młodzików zaprezentował się najlepszy zawodnik klubu, Bartek Wata, który wywalczył złoty medal, zajmując najwyższy stopień podium. W finale zwyciężył 2:1 w setach najlepszego obecnie zawodnika w Polsce w tej kategorii wiekowej Dominika Kwintę (reprezentant Polski), z którym przegrał tydzień temu na Ogólnopolskim Turnieju w Wieliczce.

Nie chciała być gorsza od swojego młodszego kolegi juniorka młodsza Gabrysia Garlej, która zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej zdobywając również złoty medal i Mistrzostwo Małopolski. Gabrysia i Bartek wystąpili razem w grze mikstowej w kategorii OPEN zdobywając brązowy medal zajmując III miejsce.

Brązowy medal i III miejsce wywalczyła również w kategorii juniorek młodszych Martyna Drabczyk. Kolejny brązowy medal do swojej kolekcji dorzucił Bartek Wata zdobywając go wraz z Dominikiem w grze deblowej w kategorii OPEN. W kategorii juniorów młodszych Bartek Paletko zajął V miejsce, a  VII Dawid Grochal. Nieco gorzej wypadli zawodnicy w młodszych kategoriach, ale to wiązało się najczęściej  z niekorzystnym losowaniem i trafianiem od razu na zawodników rozstawionych. Ale tutaj również niektórzy bardzo dobrze sobie poradzili. W kategorii młodziczek młodszych Ania Tłomak zajęła V, a Justyna Nowak IX miejsce. W tej samej kategorii wśród chłopców Dominik Paletko zajął VI miejsce przegrywając dopiero w trzecim secie  14:15 mecz o wyjście z grupy z rozstawionym zawodnikiem z KSBad Kraków. W kategorii żaków Karolina Marek i Maja Wójcik zajęły VII miejsca.

Miłym akcentem dla naszych zawodników zakończył się turniej, gdzie wręczano nagrody dla najlepszych badmintonistów poprzedniego sezonu. Dwa puchary odebrali nasi zawodnicy. W kategorii młodzików młodszych najlepszym zawodnikiem był Bartek Wata, a w kategorii młodziczek Gabrysia Garlej.

Gratulujemy naszym młodym badmintonistom kolejnego bardzo dobrego występu.