Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Sport / Tomicki Festiwal Badmintona za nami

Tomicki Festiwal Badmintona za nami

Opublikowano w dniu: w kategorii: Sport   Wydarzenia  

Rekordowa liczba 84 zawodników z Myślenic, Kęt, Czańca, Wadowic, Tomic, Radoczy i Woźnik wystartowała w FESTIWALU BADMINTONA zorganizowanym przez UKS Cross Tomice. Zawodnicy rywalizowali w V Mistrzostwach Małopolski Zachodniej, Mistrzostwach Gminy Tomice w grze singlowej i deblowej, a także w Turnieju Rodzinnym.

Po emocjonujących, stojących na wysokim poziomie pojedynkach, w 7. godzinnych zmaganiach sportowych, walce o „każdą lotkę”, szczególnie przez najmłodszych zawodników wyłonieni zostali zwycięzcy w poszczególnych kategoriach. Najwięcej uśmiechów i radości było w Turnieju Rodzinnym, w którym dzieci, ich rodzice i dziadkowie integrowali się na korcie, dobrze bawiąc się przy tym.
Najlepsi zawodnicy zostali obdarowani medalami, dyplomami, słodkościami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Gminę Tomice, firmę ARCHITOM z Tomic oraz UKS Cross Tomice.

Wyniki V Mistrzostw Małopolski Zachodniej

kategoria U10
1 miejsce – Karolina Marek – UKS Cross Tomice,
2 miejsce – Maja Wójcik – UKS Cross Tomice
3 miejsce – Natalia Świadek – UKS Cross Tomice
4 miejsce – Natalia Wata – Radocza

kategoria U13 chłopców
1 miejsce – Paletko Dominik – UKS Cross Tomice,
2 miejsce – Tatar Dawid – UKS Cross Tomice

kategoria U13 dziewcząt
1 miejsce – Nowak Justyna – UKS Cross Tomice,
2 miejsce – Tłomak Ania – UKS Cross Tomice,
3 miejsce – Kruk Nikola – UKS Cross Tomice,
4 miejsce – Szczerkowska Paulina – UKS Cross Tomice

kategoria U16 chłopców
1 miejsce – Jurka Grzegorz – UKS Cross Tomice,
2 miejsce – Paletko Dominik – UKS Cross Tomice,
3 miejsce – Matyjasik Piotr – Woźniki,
4 miejsce – Kruczek Antoni UKS Cross Tomice

kategoria – U16 dziewcząt
1 miejsce – Wójcik Kinga – UKS Cross Tomice,
2 miejsce – Drabczyk Martyna – UKS Cross Tomice
3 miejsce – Tłomak Małgorzata – UKS Cross Tomice,
4 miejsce – Borek Gabriela – UKS Cross Tomice

kategoria OPEN mężczyzn
1 miejsce – Wata Bartosz – UKS Cross Tomice,
2 miejsce – Banat Jan – Czaniec,
3 miejsce – Świadek Damian – UKS Cross Tomice,
4 miejsce – Jurek Bartłomiej – Myślenice,

kategoria OPEN kobiet
1 miejsce – Orawin Aleksandra – Myślenice,
2 miejsce – Widlarz Elżbieta – UKS Cross Tomice,
3 miejsce – Adamik Aleksandra – Radocza
4 miejsce – Szczerkowska Ilona – Radocza.

gry deblowe
1 miejsce – Wata Bartosz, Sławomir – UKS Cross Tomice, Radocza,
2 miejsce – Koczur Anna, Marek Łukasz – Kęty,
3 miejsce – Orawin Aleksandra, Jurek Bartłomiej – Myślenice,
4 miejsce – Świadek Damian, Bliźniak Tomasz – UKS Cross Tomice.

W Turnieju Rodzinnym wszystkie startujące pary (11) zajęły 1 miejsca.