logo Urząd Gminy Tomice
Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Godziny pracy
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek - czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14:00
Kasa urzędu:
poniedziałek - piątek: 7:30 – 13:00
czwartek, 10 października 2024
A+ A-
bip epuap facebook youtube
Tomice / Aktualności / Sport / Tomicka Amatorska Liga Piłkarska zakończona

Tomicka Amatorska Liga Piłkarska zakończona

Tomicka Amatorska Liga Piłkarska zakończona

10 drużyn, 106 zawodników, ponad 24 godziny gry, 565 zdobytych goli i dużo emocji – tak w skrócie można opisać I edycję TALP rozgrywaną przez dziewięć piątków w tomickiej hali sportowej.

Mistrzem została Dębowa Szlachta, w skład której wchodzili gracze A-klasowego Dębu Tomice. Drugie miejsce przypadło Vitanovii, a trzecie Brazylijskim Leszczom. Królem strzelców został Grzegorz Godek (Vitanovia). Pokonywał bramkarzy rywali 42 razy. Na zakończenie turnieju czołowe zespoły otrzymały nagrody w postaci sprzętu sportowego. Wręczał je organizator Paweł Kręcioch oraz wójt gminy Tomice Witold Grabowski. Przyznano też nagrodę specjalną. Zawodnicy biorący udział w turnieju głosowali na najciekawszą nazwę drużyny. Tutaj doceniono 1 FC Rajstopy Adriana, dzięki czemu zwycięski team otrzymał bon na dwie pizze. Tylko o dwa punkty z „Rajstopami” przegrał Szwadron Komarów Płetwnonurków.

Na terenie gminy Tomice udało się zorganizować porządnie funkcjonującą ligę, której często brakuje w większych aglomeracjach. Do rozgrywek przystąpiło dziesięć zespołów, choć gdyby brać pod uwagę zgłoszenia „zewnętrzne”, byłoby ich znacznie więcej.

Idea TALP była taka, żeby integrować piłkarzy amatorów z naszej gminy – mówi pomysłodawca i organizator przedsięwzięcia Paweł Kręcioch, pełniący funkcję koordynatora ds. sportu i rekreacji Ośrodka Kultury Gminy Tomice. – Regulamin stanowił, że w dziesięcioosobowej drużynie musiało być minimum pięciu mieszkańców gminy Tomice. Mniej rygorystycznie zostały potraktowane kluby LKS, które w momencie startu TALP, brały jeszcze udział w rozgrywkach ligowych, wobec czego mogły w trakcie turnieju korzystać z szerszego spectrum zawodników.

Wszystkie zespoły biorące udział w rozgrywkach wypowiedziały się o turnieju pochlebnie, deklarując chęć startu w następnej edycji.

Przygotowanie TALP, skoordynowanie zawodów to spory wysiłek, ale wielka radość – podkreśla Paweł Kręcioch. – Cieszą opinie zawodników, ale tak naprawdę oni tworzyli ten turniej. W każdy piątek pojawiało się w hali około 80 piłkarzy. Był czas nie tylko na grę, ale i rozmowy, kibicowanie, nawiązywanie i wznawiania kontaktów. To według mnie duża wartość, którą wygenerowali wszyscy uczestnicy.

Organizator już planuje kolejną edycję. Być może zajdą jakieś zmiany, wszystko jest uzależnione od ilości zgłoszonych drużyn.

Mam nadzieję, że nowe rozgrywki udało się „wszczepić” w grunt sportowy naszej gminy – mówi Paweł Kręcioch. – Jeśli przyszłościowo zgłosi się więcej zespołów, będziemy myśleć jak to wszystko poukładać. Od przybytku głowa nie boli. Wyciągnąłem już pierwsze wnioski. Chciałbym, aby w następnym sezonie można było rozegrać na koniec Final Four, ale też zdaję sobie sprawę z tego, że może nie być terminów. Póki co cieszę się, że TALP rozpoczęła życie i pierwsza edycja bez perturbacji dobiegła końca.

Turniej został zorganizowany dzięki wpisowemu drużyn oraz sponsorom: Kolmar Ariel Kolasa, SpingWad, Meble Piotr Sowa i Skład Budowalny Sadowski. Patronat medialny nad imprezą sprawował portal www.wadowiceonline.pl.

Końcowa klasyfikacja: 1. Dębowa Szlachta, 2. Vitanovia, 3. Brazylijskie Leszcze, 4. 1 FC Rajstopy Adriana, 5. FC Listonosze, 6. Gazela Team, 7. Orle Gniazdo, 8. Czupakabra Team, 9. Szwadron Komarów Płetwonurków, 10. Old Stars.