Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Sport / Puchar biskupa Guzdka pozostał w Tomicach

Puchar biskupa Guzdka pozostał w Tomicach

Opublikowano w dniu: w kategorii: Sport   Wydarzenia  

Turniej halowy o puchar ks. biskupa Józefa Guzdka na stałe już zagościł w kalendarzu przygotowań zespołów z naszej gminy do rozgrywek rundy wiosennej w piłce nożnej. Jak podkreślają działacze z poszczególnych klubów, turniej doskonale sprawdza się jako element pracy nad formą drużyn. W niedzielę (11.02) gospodarz turnieju – drużyna Dębu Tomice do rywalizacji na hali sportowej w Tomicach po raz jedenasty zaprosił cztery drużyny reprezentujące gminne LKS-y.

Pięcioosobowe drużyny grały według formuły „każdy z każdym” w 20 – minutowych spotkaniach. Rywalizacja w każdym meczu była bardzo zacięta, ale toczona w sportowej atmosferze. Mimo, że zawodnicy walczyli twardo, warto podkreślić fakt, iż duch fair play towarzyszył meczom do ostatniego gwizdka z tym turnieju. Poziom zaprezentowany podczas turnieju z pewnością mógł zadowolić kibiców, którzy licznie wypełnili trybuny tomickiej hali sportowej. Oglądnęli oni wiele efektownych technicznych zagrań, a kilka z 30 strzelonych bramek było przedniej urody. Bardzo dobrze rokuje to przed zbliżającymi się rozgrywkami ligowymi.

W całym turnieju najrówniejszy poziom zaprezentowała pierwsza drużyna Dębu Tomice i to ona w tym roku otrzymała z rąk Wójta Gminy Tomice Witolda Grabowskiego „Puchar Przechodni” ks. biskupa Józefa Guzdka. Wszystkie drużyny otrzymały także nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Tomice Witolda Grabowskiego.

Skawa Witanowice – Orzeł Radocza 3:1
Dąb Tomice – Wikliniarz Woźniki 5:1
Dąb Tomice – Skawa Witanowice 6:3
Wikliniarz Woźniki – Orzeł Radocza 1:3
Dąb Tomice – Orzeł Radocza 2:0
Wikliniarz Woźniki – Skawa Witanowice 1:4

I miejsce: Dąb Tomice – 3 – 6 – 13:4
II miejsce: Skawa Witanowice – 3 – 4 – 10:8
III miejsce: Orzeł Radocza – 3 – 2 – 4:6
IV miejsce: Wikliniarz Woźniki 3 – 0 – 3:12