Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Sport / Piłkarskie ostatki – zakończenie rundy jesiennej

Piłkarskie ostatki – zakończenie rundy jesiennej

Opublikowano w dniu: w kategorii: Sport  

Mecze w miniony weekend (29-30.10) zakończyły rundę jesienną sezonu piłkarskiego 2016/2017. Z pewnością była ona jedną z najlepszych w ostatnich latach w wykonaniu drużyn z naszej Gminy.

Największym odkryciem tej rundy jest z pewnością drużyna Queens Witanowice. Nikt chyba nie spodziewał się, że powstały przed rozpoczęciem sezonu i zgłoszony do rozgrywek zespół złożony przede wszystkim z dziewcząt z naszej gminy sporo namiesza w IV lidze małopolskiej kobiet. Niepokonane na własnym obiekcie, napsuły też sporo krwi bardziej doświadczonym i ogranym już na ligowych boiskach rywalkom w meczach wyjazdowych. Na zakończenie rundy uplasowały się w połówce ligowej tabeli (12 pkt – mecze: 4-0-4) i z pewnością to ich nie zadowoli.

W b-klasie do samego końca trwała zacięta rywalizacja o prymat w ligowej tabeli. O tym, kto zasiądzie na tronie na półmetku rozgrywek zadecydowało derbowe starcie Dębu Tomice i Wikliniarza Woźniki – dwóch drużyn z naszej gminy, które przez całą rundę wiodły prym w tej klasie rozgrywek. Mecz zakończył się podziałem punktów. Dopisanie po jednym oczku każdemu z zespołów spowodowało, że tomicki Dąb został liderem b-klasy z 25 punktami (mecze: 8-1-2), a tuż za podium i tylko z punktem straty do czołowej trójki przyczaił się Wikliniarz Woźniki (24 pkt – mecze: 7-3-1).

Runda jesienna w c-klasie należała do Skawy Witanowice, która prezentowała się najrówniej podczas tej jesieni i zasłużenie okupuje 1 miejsce w ligowej tabeli (19 pkt – mecze: 6-1-1). Ze zmiennym szczęściem radziła sobie druga nasza drużyna – Orzeł Radocza. Ostatecznie uplasowała się ona w środku tabeli (8 pkt – mecze: 2-2-4), ale i ona nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Z pewnością na wiosnę jeszcze sprawi wiele radości swoim kibicom.

Do rozgrywek w tym sezonie zgłoszone zostały także drużyny młodzieżowe. W wadowickiej II lidze okręgowej B1 junior młodszy dzielnie walczy zespół Orła Radocza, a rewelacyjną rundę mają za sobą orliki Wikliniarza Woźniki. W wadowickiej II lidze okręgowej E1 orlik gr.3 wdarli się dzięki bardzo dobrym meczom na podium i po tej rundzie zajmują 3 miejsce.

Wyniki naszych drużyn w poszczególnych ligach świadczą, że podczas wiosennej rundy rewanżowej czeka na sporo emocji, zwłaszcza, że nasi seniorzy poważnie myślą o włączeniu się do walki o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.