Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Sport / Piłkarski debiut mają już za sobą

Piłkarski debiut mają już za sobą

Opublikowano w dniu: w kategorii: Sport   Wydarzenia  

Po sobotnim (13.08) walkowerze z Galeną Trzebinia (rywalki z Trzebini nie dojechały), piłkarki Quenns Witanowice, drużyny powstałej przy stowarzyszeniu „Blisko Skawy”, by rozegrać pierwsze oficjalne spotkanie, musiały czekać do środy (17.08). Ich przeciwniczkami w II rundzie Pucharu Polski był zespół Victorii Gaj, który niedawno świętował awans do II ligi.

Piłkarskie święto w Witanowicach rozpoczęło się o godz. 17.00. W pierwszym historycznym meczu dziewczęta z Queens pokazały, że trzeba będzie się z nimi liczyć w czwartoligowych rozgrywkach. Wola walki i nieustępliwość spowodowały, że mecz był bardzo zacięty, a bardzo licznie zgromadzeni kibice oglądnęli bardzo dobre spotkanie. Ostatecznie zawodniczki witanowickiego zespołu musiały uznać wyższość bardziej doświadczonych rywalek i przegrały ten mecz 3-5. Tym samym zakończyła się ich przygoda w piłkarskim Pucharze Polski.

Teraz przed zawodniczkami z Queens start w rozpoczynającym się sezonie w IV lidze. Potyczka z Victorią Gaj była z pewnością cennym doświadczeniem, co pozwoli dobrze przygotować się do pierwszej wyjazdowej potyczki z Pogorzanką Pogorzyce.