Tomice / Aktualności / Sport / Oldboje zagrali w Tomicach

Oldboje zagrali w Tomicach

W świąteczną środę (15.08 Reprezentacja Polski Oldbojów w Futsalu zmierzyła się na boisku trawiastym w Tomicach z reprezentacją +35 z naszej gminy.

RELACJA ZE SPOTKANIA – SPORTOWA GMINA TOMICE

Naszej 10-osobowej kadrze, którą budowaliśmy przez kilkanaście dni (chętnych do gry było więcej, jednak okoliczności nie wszystkim pozwoliły na udział w meczu) trudno było przeciwstawić się zawodowcom, potrafiącym wykorzystywać każdy centymetr boiska do gry szybkiej, kombinacyjnej. Wziąć pod uwagę należy również fakt, że tylko dwóch tomickich oldbojów na co dzień trenuje w niższych ligach, pozostali bardzo sporadycznie kopią piłkę, jeśli w ogóle. Biorąc pod uwagę powyższe fakty, przed meczem można się było obawiać tęgiego lania i choć to mecz towarzyski, jednak wynik nie jest do końca sprawą drugorzędną. Każdy z grających w piłkę ma swoje ambicje i wychodząc na plac gry oczekuje rywalizacji, w innym wypadku nigdy by się z piłką nożną nie „zaprzyjaźnił”.

Spotkanie zakończyło się czterobramkową porażką (7:11), a w naszym obozie panowały po meczu optymistyczne nastroje. Zawodnicy bardzo dzielnie stawiali czoła renomowanemu, mocnemu kadrowo rywalowi, dysponującemu 17 zawodnikami. Oldboje Reprezentacji często wymieniali całą „szóstkę” graczy w polu. Naszej kadry nie było na to stać, przez co wydatek energetyczny szybko się zwiększał.

W pierwszych 3-4 minutach (grano dwa razy po 35 minut) „tomiczanie” lepiej radzili sobie na boisku. Nie przełożyło się to na zagrożenie, ale akcje wyglądała obiecująco, choć w kluczowych momentach brakowało dokładności, bądź wkradało się zawahanie wynikające z braku zgrania, wyczucia intencji kolegi z zespołu. Zresztą ten aspekt szwankował przez cały mecz, ale to dziwić nie może.
W 6 minucie goście przerzucili piłkę na lewą stroną. Rywal oddał niezbyt silny strzał, ale najważniejsza była precyzja – piłka odbiła się od słupka i wpadła do „sieci”. W odwecie w słupek wycelował Krzysztof Dyrcz. Między 13 a 24 minutą Reprezentacja Polski „zamknęła mecz”, zdobywając w tym okresie pięć goli, często wychodząc dwa na jeden z obrońcą. Dodatkowo kilka razy obiła słupek. W kilku innych kryzysowych sytuacjach bardzo dobrymi interwencjami popisał się bramkarz Tomasz Dyrcz. To był najsłabszy okres gry naszej drużyny. W końcu, w 32 minucie, pierwszego gola zdobył dla tomickich oldbojów zdobył Krzysztof Dyrcz. Goście szybko odzyskali sześciobramkowe prowadzenie, po czym znów – w ostatnich sekundach pierwszej odsłony – na listę strzelców wpisał się Krzysztof Dyrcz, pewnie uderzając z rzutu wolnego. Do przerwy mało obiecujący wynik 2:7 i perspektywa gry drugiej połowy na jeszcze większym zmęczeniu. Przyszłość nie malowała się na różowo…

Druga odsłona była jednak w wykonaniu odlbojów z naszej gminy bardzo dobra. Jeśli brać wynik pod uwagę wynik z tej połowy nasi piłkarze wygrali (!) 5:4… Gra uległa poprawie, zmęczenie nie dawało się już tak mocno we znaki. Być może powodem był brak słońca schowanego za chmurami, a może po prostu organizmy „dogrzały się”, weszły na odpowiedni pułap. Zaczęło się źle, bo w ciągu trzech minut Reprezentacja „ukłuła” dwa razy i prowadziła już 9:2, ale potem trzy gole z rzędu zdobyli nasi gracze. Do siatki trafiali Bronisław Michałek, Wiesław Nidecki, Stanisław Wesołowski i Marcin Skrzypek. Przy wyniku 6:9 dosyć licznie zgromadzeni kibice (ok. 80 osób) zaczęli mocniej zagrzewać do walki. Przez dłuższy okres nie padały kolejne gole. W końcówce 10 i 11 bramkę zdobyli goście, ale praktycznie w ostatniej sekundzie wynik „podciągnął” Krzysztof Dyrcz, kompletując hat-tricka.

Po meczu wójt gminy Tomice Witold Grabowski, prezes Orła Radocza Szymon Pytlowski oraz koordynator ds. sportu gminy Tomice Paweł Kręcioch wręczyli trenerowi i kapitanowi oldbojów reprezentacji Polski Tomaszowi Porwetowi suweniry związane z obchodami jubileuszów oraz pamiątki ze sportowych wydarzeń z terenu gminy Tomice.

PK

Składy:
Oldboje Gminy Tomice: Tomasz Dyrcz, Jerzy Rączka, Bronisław Michałek, Arkadiusz Adamczyk, Witold Grabowski, Marcin Skrzypek, Zbigniew Pytlowski, Wiesław Nidecki, Krzysztof Dyrcz.
Oldboje Reprezentacji Polski: Tomasz Porwet, Artur Starowicz, Bartłomiej Karlak, Władysław Andruszewski, Paweł Cieślewicz, Krystian Krzeszowiak, Krzysztof Borowy, Tomasz Bargieł, Maciej Melzer, Paweł Sieradzki, Marek Pisarski, Daniel Goczał, Dominik Maślona, Sebastian Tryfanow, Łukasz Kwapisz, Janusz Pierzchała.

Bramki dla olbojów Tomic: Krzysztof Dyrcz 3, Bronisław Michałek, Wiesław Nidecki, Stanisław Wesołowski, Marcin Skrzypek.