Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Sport / Młodzież z Radoczy i Witanowic najlepsza w rejonie

Młodzież z Radoczy i Witanowic najlepsza w rejonie

Opublikowano w dniu: w kategorii: Sport   Wydarzenia  

W poniedziałek (20.03) w Radoczy odbył się finał rejonowy Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (BRD). Dla wszystkich szkół jest to impreza prestiżowa i w rocznym kalendarzu zaznaczona na czerwono. Chcąc zaistnieć w zawodach należy przygotować się w trzech różnych dziedzinach. Najpierw młodzież pisze test dotyczący przepisów ruchu drogowego, następnie prezentuje umiejętności udzielania pierwszej pomocy, a na koniec, w widowiskowej części, pokonuje na rowerze trudny tor przeszkód.

W sali gimnastycznej stawiło się 12 drużyn. Młodzież i kilkuosobową, przeprowadzającą zawody, reprezentację policji, przywitali gospodarze Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski, a także dyrektor Szkoły Podstawowej w Radoczy Bożena Jurczyk.

Bezwzględnie najlepszymi reprezentacjami okazały się dwie drużyny z naszej gminy. SP Radocza (opiekun Zbigniew Skawiński) wyprzedziła SP Witanowice (opiekun Krzysztof Galas) o trzy punkty. Trzecie miejsce przypadło SP Paszkówka, a tuż za podium uplasowała się kolejny nasz reprezentant – SP Tomice prowadzone przez Elżbietę Książek, więc dla gminy Tomice były to zawody ze wszech miar udane.

Każda drużyna składała się z 4 osób (dwie dziewczyny, dwóch chłopców). Z 48 – osobowego grona startujących najlepszy całościowy wynik uzyskała Zuzanna Gibas z SP Radocza. Na drugim miejscu uplasował się Bartosz Wata z tej samej szkoły, dzieląc je z Hubertem Kanią z Paszkówki. Wprawdzie w BRD nie prowadzi się klasyfikacji indywidualnej, ale należy podkreślić poziom naszych reprezentantów.

Odkąd rozgrywane są zawody BRD, a to już bodaj 12 lat, zawsze wraz ze szkołą z Witanowic jesteśmy na czołowych miejscach – mówi opiekun zwycięzców Zbigniew Skawiński. – W tym roku ponownie przygotowaliśmy się na tyle dobrze, że wygraliśmy zawody, a SP Witanowice zajęła drugie miejsce. W mojej drużynie startowały dzieci z klasy IV i od razu udało im się kontynuować dokonania poprzednich roczników. Na razie się uczą, dla nich to początek przygody z BRD. Znalezienie odpowiednich kandydatów do zespołu nie jest sprawą łatwą. Trzeba dokładnie monitorować wszystkie dzieci ze szkoły, żeby wybrać te, które w finalnym momencie potrafią „sprzedać” swoje umiejętności, bez stresu, z pełną koncentracją. Uczniowie z Radoczy zaprezentowali się we wszystkich trzech odsłonach zawodów bardzo dobrze, zdobywając pierwsze miejsca.

Zwycięzców reprezentowali: Zuzanna Gibas, Emilia Rączka, Miłosz Jakubek i Bartosz Wata. Rezerwowymi byli: Emilia Nosal i Piotr Nidecki.

To kolejny udany Turniej BRD dla uczniów naszej szkoły czyli ZSP Witanowice – mówi Krzysztof Galas, nauczyciel wychowania fizycznego z Witanowic, który zdobył ze swoimi uczniami wicemistrzostwo. – Setki rozwiązanych testów, dziesiątki godzin jazdy na rowerze po torze przeszkód i w „miasteczku ruchu drogowego” oraz mnóstwo pouczeń z zakresu bezpieczeństwa ruchu na drodze przyniosło pozytywne rezultaty. Sukces tym więcej cieszy, że po raz kolejny dwie drużyny z naszej gminy awansowały do finału powiatowego. Wspólnie z reprezentacją SP Radocza przeżywamy te sukcesy od wielu lat. Gratuluję uczniom z obu szkół. Tym obecnym, jak i tym z poprzednich lat.

Finał powiatowy odbędzie się w hali sportowej w Wieprzu 25 kwietnia. Zatem za miesiąc dominatorzy z Radoczy i Witanowic zmierzą się z nieco mocniejszą konkurencją.

(PK)

Źródło: facebook – Sportowa Gmina Tomice