A+ A-
bip epuap facebook youtube
Tomice / Aktualności / Sport / Mikołajkowy turniej siatkówki

Mikołajkowy turniej siatkówki

W niedzielne popołudnie (03.12) tomicka hala sportowa gościła siatkarzy amatorów. Po raz pierwszy mogli ze sobą rywalizować z końcem stycznia, w karnawałowym turnieju. Start awizowało pięć zespołów, jednak ostatecznie do rywalizacji przystąpiły trzy: Sami Swoi, Wielka Szóstka i Starsi Panowie.

Każda z drużyn rywalizowała z każdą dwukrotnie. Mecze kończyły się po trzech wygranych setach „do piętnastu”.

Już w pierwszym starciu spotkały się dwie teoretycznie najmocniejsze ekipy. Starsi Panowie pokonali 3:0 Samych Swoich, czym mocno utrudnili rywalowi odrabianie strat w rewanżu. Faktycznie, mimo heroicznej postawy w czwartym spotkaniu mistrzostw Sami Swoi zdołali urwać „Panom” tylko jednego seta, choć od niego rozpoczęło się spotkanie.

Obie ekipy dwukrotnie pokonały Wielką Szóstkę, która w kilku turniejowych setach była bliska zwycięstwa, ale ta sztuka jej się nie udała. Najbliżej tego było w drugim starciu ze Starszymi Panami, przegranym jednak 14:16.

Mimo że w turnieju wystartowało mniej drużyn niż w styczniu, zawodnicy i zawodniczki dobrze się bawili. Mieli szansę rozegrania czterech spotkań. Na koniec organizator wręczył każdemu z uczestników nagrodę w postaci skarpet znanej sportowej firmy.