A+ A-
bip epuap facebook youtube
Tomice / Aktualności / Sport / Międzynarodowe GRAND PRIX w badmintonie

Międzynarodowe GRAND PRIX w badmintonie

Przez trzy dni od 24-26.10.2021r. rozgrywane było MIĘDZYNARODOWE GRAND PRIX w badmintonie XXI”Mazovia Junior Cup w Zielonce k./Warszawy. W turnieju wystartowały najlepsze zawodniczki i zawodnicy z Polski, Litwy i Ukrainy, w tym najlepsza zawodniczka UKS Cross Karolinka Marek w kategorii U13 i Bartek Wata w kategorii U23 (normalnie występuje w kat. U19) reprezentujący obecnie MKS Spartakus Niepołomice.

Niestety w grze pojedynczej Karolinka miała kiepskie losowanie. Po wygraniu gier grupowych w 1/8 finału spotkała się z zawodniczką z Litwy Urte Gatelyte. Pojedynek zdecydowanie wygrała 2:0 (21:10 i 21:13). Niestety w ćwierćfinale trafiła na faworytkę do wygrania turnieju, zawodniczkę SKB Suwałki i przegrała mecz 0:2 zajmując ostatecznie bardzo dobre V miejsce.

Zdecydowanie lepiej zaprezentowała się w grze podwójnej. Ze swoją partnerką deblową Oliwią Surowiec po wygraniu wszystkich meczy w grupie w półfinale znowu zagrały z zawodniczkami z Litwy Urte Gatelyte, Lewa Paskeviciute. Po bardzo dobrej grze pokonały Litwinki 2:0 (21:17, 21:17). Dopiero w finałe przegrały mecz z parą UKS Korona Pabianice i UKS KSBad Kraków. 0:2 wywalczając srebrny medal i II miejsce.

Również bardzo dobry występ zanotował Bartek zajmując w grze pojedynczej II miejsce, w grze mikstowej  II miejsce, a w grze deblowej V miejsce.

Gratulujemy wspaniałej postawy i sukcesów.