Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Sport / Medale, medale, medale …

Medale, medale, medale …

Opublikowano w dniu: w kategorii: Sport  

Kolejnym etapem przygotowań do Mistrzostw Małopolski w badmintonie był rozegrany w sobotę (09.02) Turniej Wojewódzki w Pleśnej. Znowu z dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy UKS Cross Tomice.

Po 12 godzinnych turniejowych zmaganiach zarówno w kategorii młodzików Bartek Wata jak i w kategorii juniorek młodszych Gabrysia Garlej wywalczyli złote medale zdobywając I miejsca.
W kategorii młodzików młodszych Dominik Paletko zajął II miejsce wśród chłopców, a Justyna Nowak III miejsce wśród dziewcząt. Również w tej kategorii wiekowej V miejsce wywalczyła Ania Tłomak ulegając w walce o medal swojej koleżance klubowej 1:2 w setach, a Paulinka Szczerkowska zajęła XVI miejsce.
Wśród juniorów młodszych Grzegorz Jurka wywalczył II miejsce.
W kategorii żaków Karolinka Marek i Majka Wójcik zajęły ex eaquo V miejsce (Karolinka jako jedyna w turnieju wygrała w grupie z późniejszą zwyciężczynią tej kategorii), a Natalia Koim XIII. Wśród młodziczek Kinga Wójcik zajęła V miejsce. Trzeba dodać,że dla Natalki i Paulinki były to dopiero pierwsze zawody badmintona w których wystąpiły, a walczyły dzielnie o „każdą lotkę”.
Gratulujemy wyników, postawy i czekamy na więcej.