Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Sport / Medale badmintonistek na krajowym „podwórku”

Medale badmintonistek na krajowym „podwórku”

Opublikowano w dniu: w kategorii: Sport  

Pracowite dni miały ostatnio badmintonistki Uczniowskiego Klubu Sportowego Cross Tomice. Najpierw uczestniczyły w Krajowym Turnieju Badmintona w Olsztynie (k. Częstochowy), a następnie zagrały w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Wieliczce.

Start w Krajowym Turnieju Badmintona w Olsztynie (k. Częstochowy) przyniósł duże emocje. W kategorii młodziczek młodszych w grze pojedynczej Karolinka MAREK dotarła do ćwierćfinału w którym uległa 1:2 w setach zawodniczce z Czech Sarah Grednerova. Ostatecznie zajęła V miejsce. Natomiast w grze deblowej w parze z zawodniczką UKS KSBad Kraków wywalczyła brązowy medal i III miejsce przegrywając w półfinale 0:2 z parą z Czech – Sarah Grednerova, Lucie Suhajova.

Natomiast w ostatni weekend Karolinka Marek i Maja Wójcik zagrały w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików rozgrywanych w Wieliczce( kategoria wyżej niż normalnie startują) w reprezentacji Małopolski. Majka w grze pojedynczej zajęła XVII miejsce, a w grze podwójnej IX miejsce. Rewelacyjnie w tym turnieju zaprezentowała się Karolinka Marek. Grając ze starszymi od siebie zawodniczkami wywalczyła III miejsce w grze pojedynczej. W grze podwójnej grając ze swoją stałą partnerką deblową wywalczyła również III miejsce.

Gratulujemy kolejnych wspaniałych wyników.