A+ A-
bip epuap facebook youtube
Tomice / Aktualności / Sport / „Maraton” badmintonistów

„Maraton” badmintonistów

W miniony weekend (17-18.03) badmintoniści Uczniowskiego Klubu Sportowego Cross Tomice wystartowali w dwóch turniejach ogólnopolskich: w Ogólnopolskim Turnieju Badmintona w Jędrzejowie oraz w Ogólnopolskim Turnieju Badmintona WIELICKI CUP w Wieliczce. Oczywiście zgodnie z tradycją przywieźli z nich worek medali.

Ze względu na dużą odległość i warunki pogodowe już w piątek wyjechali na Ogólnopolski Turniej Badmintona w Jędrzejowie (województwo opolskie), który był rozgrywany w sobotę 17 marca. Bardzo dobrze zaprezentowali się szczególnie w starszych kategoriach wiekowych. W kategorii juniorów młodszych Bartek Paletko zajął I miejsce, a na drugim stopniu podium uplasował się Grzegorz Jurka. Również w kategorii juniorek młodszych I miejsce zajęła Martyna Drabczyk. W kategorii szkół podstawowych Dominik Paletko wywalczył II, a Antek Kruczek VI miejsce. Wśród dziewcząt w tej kategorii wiekowej Justyna Nowak zajęła III, a Kinga Wójcik VI miejsce. W kategorii żaków Maja Wójcik wywalczyła IV miejsce.
W niedzielę 18 marca aż 14 zawodników wystartowało w Ogólnopolskim Turnieju Badmintona WIELICKI CUP w Wieliczce. Tam również bardzo dobrze zaprezentowali się nasi badmintoniści. W kategorii juniorek młodszych Gabrysia Garlej  wywalczyła I miejsce, a w tej samej kategorii wśród chłopców Bartek Paletko, Dawid Grochal i Grzegorz Jurka uplasowali się ex aequo na IV miejscach. W kategorii młodzików Bartek Wata wywalczył II miejsce, przegrywając w finale z mistrzem Polski młodzików Dominikiem Kwintą 15:12, 15: 12 w setach, a Antek Kruczek zajął XI miejsce. Wśród dziewcząt Kinga Wójcik wywalczyła VI miejsce Na podium stanęły również zawodniczki w kategorii młodziczek młodszych, Justyna Nowak i Ania Tłomak, które wywalczyły ex aequo III miejsca. Wśród chłopców w tej kategorii wiekowej Dominik Paletko zajął V, a Bartek Pietrzykowski XVI miejsce. Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze najmłodsze zawodniczki. W kategorii żaków IV miejsce wywalczyła startująca dopiero pierwszy raz w turnieju ogólnopolskim Karolina Marek, a Maja Wójcik zajęła VII miejsce.
Gratulujemy wspaniałych wyników młodym badmintonistom i życzymy im worka medali na rozgrywanych za tydzień Mistrzostwach Małopolski w badmintonie.