Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Sport / Kwietniowe sukcesy w badmintonie

Kwietniowe sukcesy w badmintonie

Opublikowano w dniu: w kategorii: Sport  

W niedzielę (29.04) w hali sportowej w Tomicach rozegrano IV Rodzinny Turniej Badmintona. W grach pojedynczych wystąpiło 29 zawodników, a w turnieju rodzinnym 20 par. Zarówno w grach pojedynczych jak i podwójnych zawodnicy w zależności od prezentowanych umiejętności podzieleni zostali na 4 kategorie: początkujący, amatorzy, zaawansowani i open, bez podziału na kobiety i mężczyzn.

Po emocjonujących pojedynkach i przedniej zabawie zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali wszyscy uczestnicy turnieju, bo głównym założeniem turnieju było, aby miło i zdrowo spędzić czas  w gronie rodzinnym. Pozostali członkowie rodziny, którzy nie uczestniczyli w grach, jak również pozostali kibice dopingowali zawodników siedząc przy kawie, herbacie, czy soku, zajadając się smacznymi plackami upieczonymi przez mamy zawodników, jak  również przez same zawodniczki. W takiej miłej atmosferze bardzo szybko minęło 6 godzin grania w badmintona.

W trakcie turnieju odbyła się bardzo miła uroczystość. Zawodnicy sekcji badmintona jak również Zarząd Klubu UKS Cross podziękował panu Robertowi Drabczykowi i firmie BOSCH SERWIS DRABCZYK za bezinteresowne i bezcenne wspieranie oraz sponsorowanie sekcji badmintona klubu.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na jesienny turniej.

 

Miło nam również przekazać informacje o sukcesach Bartosza Waty. W rozgrywanym w dniach 21-22.04 w Kępnie GRAND PRIX POLSKI MŁODZIKÓW Bartek wywalczył brązowy medal w grze podwójnej, a w grze pojedynczej zajął IX  miejsce. Jeszcze lepiej Bartek zaprezentował się na rozegranym w Żyrakowie GOLD GRAND PRIX POLSKI MŁODZIKÓW (w tym turnieju występuje tylko 24 najlepszych zawodników w Polsce). W grze pojedynczej wywalczył V miejsce wygrywając 6 pojedynków, a przegrywając tylko 1 w grupie, a w grze podwójnej wywalczył tym razem srebrny medal przegrywając minimalnie w finale po emocjonujących pojedynkach 22:20, 22:20  w setach z najlepszym obecnie deblem w Polsce w tej kategorii wiekowej.

Gratulujemy Bartkowi wspaniałych osiągnięć na szczeblu ogólnopolskim.