Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Sport / Kolejny festiwal siatkówki w Tomicach

Kolejny festiwal siatkówki w Tomicach

Opublikowano w dniu: w kategorii: Sport   Wydarzenia  

W hali sportowej przy SP Tomice odbyła się w niedzielę (08.03) VII edycja Otwartych Gminnych Mistrzostw w Piłce Siatkowej organizowana przez Ośrodek Kultury Gminy Tomice.

W zawodach uczestniczyło dziesięć drużyn, choć chętnych było… szesnaście. Ze względów logistycznych Zespoły podzielono na dwie pięciozespołowe grupy, w których rywalizowano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Mistrzowie obu grup rozegrali mecz finałowy, wiceliderzy stoczyli bój o trzecie miejsce.

 – Bardzo cieszy, że turniej systematycznie się rozwija – mówi organizujący zawody koordynator ds. sportu i rekreacji Paweł Kręcioch. – Zgłoszenia napływają z Krakowa, Myślenic, a nawet Tarnowa. Siatkówka w wydaniu amatorskim jest coraz bardziej popularna, a trenujące grupy szukają możliwości konfrontacji i turniejów. Jesteśmy otwarci na zespoły z zewnątrz. Nie „zabierają” miejsca zawodnikom z naszej gminy, a często podnoszą poziom. Zatem wszyscy są zadowoleni. Zarówno dyrektor Ośrodka Kultury jak i wójt gminy Tomice chcą promować gminę poprzez sport. Staramy się aktywnie działać na tym polu.

Turniej jest zawsze bardzo wyrównany. Trudno wskazać faworytów, a o lepszym lub gorszym występie decyduje dyspozycja dnia. Z grudniowej edycji miejsca na podium nie utrzymał żadne zespół. Wskoczyły na nie inne drużyny.

Mistrzem został DC Team, przechodzący przez mistrzostwa jak burza. Wygrał wszystkie pięć meczów w stosunku 2:0. Drugie miejsce przypadło Brykającym Tygryskom, a na trzecim zawody zakończyło Torpedo pokonujące w starciu o „brąz” Armaty Łysego. Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary i nagrody.

W zawodach wzięło udział 77 osób. rozegrano 22 mecze, a zabawa trwała osiem godzin. Na trybunach zasiadło około 30 osób.

 – Zawody przebiegły w przyjaznej i sportowej atmosferze – podkreśla koordynator ds. sportu. – To ważny sygnał, gdyż chcemy gościć zespoły prezentujące odpowiednią kulturę, nie tylko sportową.