A+ A-
bip epuap facebook youtube
Tomice / Aktualności / Sport / Kolejne sukcesy w badmintonie

Kolejne sukcesy w badmintonie

Rewelacyjny występ w finałach wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2002-2004) w badmintonie zanotowały uczennice Zespołu Szkolno-przedszkolnego w Tomicach. Drużyna w składzie: Gabrysia Garlej i Małgosia Tłomak na rozegranym turnieju w Zakopanem zdobyła srebrny medal i została WICEMISTRZEM WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO !!!! Jest to najlepszy wynik uzyskany przez szkołę z naszej gminy w ostatnim 30-to leciu.

Reprezentantki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tomicach w drodze po medal przegrały tylko z SP Szczucin, zdobywcą złotego medalu, a pokonały drużyny SP118 Kraków 3:1, SP Kwiatonowice 3:0, SP1 Niepołomice 3:2, POSA Zakopane 3:0 i SP Podlipie 3:1.

Dobry występ w finale wojewódzkim zanotowali też chłopcy z ZS-P Tomice w składzie: Dawid Grochal i Bartek Paletko, którzy wywalczyli V miejsce wygrywając z SP Stróża i SP Bolesław, a przegrywając z SP Pleśna i SP1 Zakopane. W turnieju wystartowało 12 drużyn dziewcząt i 10 chłopców, które zwyciężyły w swoich powiatach.

Gratulujemy zawodnikom wspaniałych wyników.