A+ A-
bip epuap facebook youtube
Tomice / Aktualności / Sport / Kolejne sukcesy naszych młodych badmintonistów

Kolejne sukcesy naszych młodych badmintonistów

Sukcesem uczniów Gimnazjum w Tomicach zakończył się udział w dwóch marcowych turniejach badmintona. W Ogólnopolskim Turnieju Badmintona w Jędrzejowie (11-12.03) w kategorii U16 Damian Świadek zajął I miejsce, a tuż za nim na II stopniu podium uplasował się Eryk Galas. W weekend (19-20.03) w Niepołomicach rozegrane zostały Mistrzostwa Małopolski w badmintonie. Wśród startujących w tym turnieju ponad 130 zawodników bardzo dobrze zaprezentowali się po raz kolejny uczniowie tomickiego Gimnazjum.

W kategorii juniorek młodszych Agnieszka Żak zajęła I miejsce, a w kategorii juniorów młodszych Damian Świadek zajął III miejsce,a Eryk Galas – V miejsce. Również w grze deblowej para Agnieszka Żak – Natalia Foksińska wywalczyła III miejsce.

Olbrzymie sukcesy w tych turniejach odnieśli również ich młodsi koledzy i koleżanki. W Turnieju Ogólnopolskim w Jędrzejowie w kat. U13 Kinga Wójcik zajęła II miejsce, a Martyna Drabczyk i Bartosz Wata zajęli III miejsca, zaś w kategorii U10 Ania Tłomak również zajęła III miejsce, a Kevin Gabłowski – V miejsce.
W Mistrzostwach Małopolski w Niepołomicach w kat. U11 (żak) Martyna Drabczyk zdobyła brązowy medal podobnie jak Bartosz Wata w kat. U13 (młodzik młodszy), który dodatkowo zakwalifikował się do kadry województwa małopolskiego.
Gratulujemy świetnych wyników naszym badmintonistom i życzymy kolejnych licznych sukcesów sportowych.