Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Sport / Kolejne sukcesy badmintonistów

Kolejne sukcesy badmintonistów

Opublikowano w dniu: w kategorii: Sport  

Ostatnie dwa weekendy były bardzo „pracowite” dla badmintonistów Uczniowskiego Klubu Sportowego „Cross” Tomice, bo wystąpili w aż trzech turniejach.

W Turnieju Wojewódzkim z cyklu Grand Prix Małopolski rozegranym w Niepołomicach z okazji Święta Niepodległości wystąpiło 7 zawodniczek i zawodników. Najlepiej zaprezentowała się zawodniczka kategorii żak Karolinka Marek zdobywając złoty medal i I miejsce. Karolinka wystąpiła również w kategorii wyżej z zawodniczkami starszymi od niej o 2 lata tj. młodziczkami młodszymi i tu także spisała się rewelacyjnie zajmując II miejsce i zdobywając srebrny medal. W kategorii juniorek młodszych Małgosia Tłomak zajęła IV miejsce, w kategorii żaczek Maja Wójcik zajęła V miejsce tak samo jak zawodniczki w kategorii młodziczek Kinga Wójcik i Justynka Nowak. Na tym turnieju zostały też wręczone puchary dla najlepszych zawodników Małopolski za ubiegły sezon w swoich kategoriach wiekowych. Taki puchar otrzymał Bartek Wata za zwycięstwo w kategorii młodzików. Również trener sekcji badmintona w UKS Cross otrzymał  od KOZBad puchar za szczególne osiągnięcia trenerskie w roku 2018/2019, w tym za doprowadzenie Bartka do zdobycia medali w Mistrzostwach Polski.
W Krapkowicach z kolei rozegrano Grand Prix Polski juniorów młodszych, w którym rywalizował Bartek Wata. W trzydniowych zmaganiach najlepszych badmintonistów w Polsce w tej kategorii wiekowej rewelacyjnie spisał się zdobywając dwa medale. Srebrny medal wywalczył w grze deblowej przegrywając dopiero w finale po trzysetowym pojedynku (1:2) grając w parze z zawodnikiem z Kielc. Natomiast w grze pojedynczej zdobył brązowy medal. Jak widać Bartek bardzo dobrze radzi sobie także w wyższej kategorii wiekowej.
W ostatni weekend  zaś, dwie młode zawodniczki tomickiego klubu wystartowały w trzecim już Ogólnopolskim Turnieju Badmintona z cyklu „Podkarpacki Cup”. I też spisały się w nim rewelacyjnie w kategorii żaczek. Karolina Marek stanęła na najwyższym stopniu podium, a Maja Wójcik zajęła II miejsce.  Również w klasyfikacji generalnej po trzech turniejach (pozostał jeszcze jeden w grudniu) Karolinka zajmuje I miejsce, a Maja II miejsce.
Gratulujemy osiągnięcia tak wspaniałych sukcesów.
Na fali tak dobrych sukcesów serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Tomice na Festiwal Badmintona, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (24.11) w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Dworskiej 9a.