Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Sport / Jesienne sukcesy młodych badmintonistów

Jesienne sukcesy młodych badmintonistów

Opublikowano w dniu: w kategorii: Sport  

Młodzi badmintoniści prowadzeni przez Grzegorza Michnę w Uczniowskim Klubie Sportowym „CROSS” Tomice przyzwyczaili już, że w każdym turnieju osiągają sukcesy i przywożą medale. Nie inaczej było w trzech jesiennych turniejach, których brali udział.

W Wojewódzkim Turnieju Badmintona w Szczucinie, który odbył się 24 września w kategorii dzieci II miejsce zajęła Ania Tłomak, w kategorii młodzik młodszy – II miejsce zdobył Bartosz Wata, a V miejsce – Piotr Gąsiorowski, w kategorii młodzik na VIII miejscu był Dawid Grochal, a w kategorii junior młodszy medalowe III miejsce zajęła Lidia Barbachowska.

2 października w Pszczynie odbyło się Grand Prix Ziemi Pszczyńskiej. Uczestniczyli w nim wystąpili zawodnicy ze Śląska i Małopolski. Sukcesem zakończył się występ Bartosza Waty, który w zwyciężył w kategorii młodzików młodszych.

Badmintoniści UKS „CROSS” Tomice uczestniczyli również w Międzynarodowym Turnieju Badmintona „Grand Prix Racketlon” w Mazańcowicach z udziałem zawodników z Polski i Czech. Podczas imprezy w niedzielę (23.10) w kategorii młodzik młodszy  I miejsce zajął Bartosz Wata, a IX był Piotr Gąsiorowski. Bardzo wysokie miejsca zajęły także: Kinga Wójcik – V miejsce w kategorii młodziczka młodsza oraz  Lidia Barbachowska, która w kategorii juniorek młodszych uplasowała się na V miejscu.

Warto też odnotować że trzech zawodników i zawodniczek UKS „CROSS” jest w kadrze Małopolski: Bartosz Wata, Ania Tłomak i Martyna Drabczyk. W sierpniu Bartek Wata był także na obozie sportowym kadry Małopolski w Straszęcinie.