Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Sport / Jedna bramka zadecydowała o sukcesie

Jedna bramka zadecydowała o sukcesie

Opublikowano w dniu: w kategorii: Sport   Wydarzenia  

Grudzień to już tradycyjnie czas, gdy trener UKS „Cross” Tomice Marek Galas zaprasza najlepsze drużyny regionu do udziału w Gwiazdkowym Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt. Tym razem, w siódmej jego edycji, w sobotę (10.12) do rywalizacji z zawodniczkami z Tomic stanęły drużyny reprezentujące Gimnazjum w Budzowie (mistrz powiatu suskiego), Gimnazjum Nr 1 w Andrychowie (mistrz powiatu wadowickiego) oraz Gimnazjum w Osieku (mistrz powiatu oświęcimskiego).

Każda z drużyn rozegrała po trzy spotkania, każde trwające 20 minut. Licznie zgromadzona w hali publiczność mogła zobaczyć naprawdę dobre widowiska. Mecze były zacięte, a zawodniczki walczyły o każdą piłkę. Dowodem ich zaangażowania były liczne zadrapania i siniaki.
Już po pierwszych spotkaniach widać było, że drużyny są bardzo dobrze przygotowane do turnieju, a o końcowych wynikach decydować będą wyłącznie detale. Mecze kończyły się zwykle jednobramkowymi zwycięstwami, a ostatnie dwa miały zadecydować o ostatecznym układzie tabeli. W spotkaniu o III miejsce zmierzyły się zawodniczki z Budzowa i Andrychowa. Lepsze o jedną bramkę były mistrzynie powiatu suskiego i to one stanęły na najniższym stopniu podium. Mecz pomiędzy gospodyniami z Cross Tomice i Gimnazjum w Osieku – mistrzem powiatu oświęcimskiego miał dać zaś odpowiedź, kto wygra VII Gwiazdkowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Tomice. Po pierwszej połowie na kilku bramkowe prowadzenie wyszły zawodniczki z Osieka i wydawało się, że wygraną „mają w kieszeni”. Druga połowa to przebudzenie tomiczanek, które doprowadziły do remisu. Niestety do zwycięstwa zabrakło odrobiny szczęścia i mecz zakończył się wynikiem 10-10. O układzie w tabeli musiał zadecydować bilans bramkowy. Ten też nie okazał się szczęśliwy dla zawodniczek z Cross Tomice, które o jedną bramkę były gorsze od drużyny z Osieka i to one wyjechały z sobotniego turnieju z Pucharem Wójta Gminy Tomice.

WYNIKI TURNIEJU:
Tomice – Budzów 10:5
Osiek – Andrychów 9:7
Budzów – Osiek 3:8
Tomice – Andrychów 8:7
Budzów – Andrychów 9:8
Tomice – Osiek 10:10

TABELA TURNIEJU:
I miejsce – Gimnazjum w Osieku – 3 mecze – 5 pkt – 27:20
II miejsce – CROSS Tomice – 3 miecze – 5 pkt – 28:22
III miejsce – Gimnazjum w Budzowie – 3 mecze – 2 pkt – 17:26
IV miejsce – Gimnazjum w Andrychowie – 3 mecze – 0 pkt – 22:26

Puchary i nagrody wręczył ich fundator Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski oraz organizator turnieju Marek Galas.