Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Sport / Historyczny awans stał się faktem – brawo Wikliniarz Woźniki

Historyczny awans stał się faktem – brawo Wikliniarz Woźniki

Opublikowano w dniu: w kategorii: Sport  

Od dnia dzisiejszego data 6 czerwca 2021 r. stanie się z pewnością jedną z tych, którą pamiętać będą szczególnie sympatycy Wikliniarza Woźniki. Efektownym zwycięstwem 9-0 nad Zaskawianką Zaskawie drużyna z Woźnik przypieczętowała na trzy kolejki przed końcem rundy wiosennej upragniony awans do A-klasy.

Cały sezon 2020/2021 jest dla Wikliniarza wyjątkowo udany. Drużyna Jacka Nowaka od samego początku konsekwentnie dążyła do wyznaczonego, przez Zarząd na czele z prezesem Antonim Adamczykiem, celu, jakim była  walka o podium w B-klasowej tabeli.

Pierwsza runda to popisowa gra woźnikiego zespołu – 11 zwycięstw z rzędu i tylko jedna porażka. Po jej zakończeniu pojawiły się pierwsze rozmowy o włączeniu się w walkę o bezpośredni awan do wyższej klasy rozgrywkowej. Runda wiosenna, której rozpoczęcie było przesuwane z uwagi na stan pandemii, przyniosła kolejną serię 8 zwycięstw i zaledwie 1 remis. Niesamowity jest też dotychczasowy bilans bramkowy. Wikliniarz stracił w 21 meczach zaledwie 16 bramek, a sam zaaplikował rywalom aż 82 bramki, co daje zaledwie 0,76 puszczonych goli na mecz i 3,9 bramek strzelonych na mecz.

Piłkarze z Woźnik, nie oglądali się więc za siebie na pozostałe próbujące gonić ich drużyny, tylko krok po kroku realizowali dokładnie to, o co od pierwszego gwizdka sędziego w mijającym sezonie walczyli – AWANS DO A-KLASY.

Gratulujemy sukcesu działaczom i piłkarzom Wikliniarza Woźniki. I przypomnijmy, że do zakończenia rozgrywek pozostały jeszcze trzy, z pewnością ciekawe, spotkania.