A+ A-
bip epuap facebook youtube
Tomice / Aktualności / Sport / Grand Prix Juniorów i Młodzików

Grand Prix Juniorów i Młodzików

W pięknej hali na 8 kortach w Białce Tatrzańskiej rozegrano Otwarte Grand Prix Juniorów, Młodzików i Krajowy Turniej Młodzików Młodszych i Żaków w badmintonie. W trwających 4 dni zmaganiach w dniach 11-14.02 wystartowało 285 zawodniczek i zawodników z całej Polski, w tym trzy zawodniczki UKS CROSS Tomice. W kat. żaczek Natalia Świadek zajęła 8 miejsce. W kat. młodziczek młodszych Maja Wójcik zajęła 27 miejsce. Bardzo dobrze w tej samej kategorii wiekowej zaprezentowała się KAROLINKA MAREK.

Po pasjonujących i stojących na wysokim poziomie pojedynkach wywalczyła 3 miejsce i brązowy medal. Przegrała tylko w półfinale z późniejszą triumfatorką turnieju, zawodniczką AZS UW Warszawa. W grze deblowej grając w parze z zawodniczką UKS KSBad Kraków zajęła 7 miejsce.

W kat. juniorów wystąpił Bartosz Wata. Jest to kategoria wiekowa wyższa od tej w której gra normalnie, bo Bartek jest jeszcze juniorem młodszym. Niestety miał bardzo niefortunne losowanie i już w meczach grupowych spotkał się z głównym faworytem i późniejszym zwycięzcą turnieju zawodnikiem Beninca UKS Feniks Kędzierzyn- Koźle i przegrał ten pojedynek zajmując ostatecznie 15 miejsce. O wiele lepiej zaprezentował się w grze deblowej. Grając z zawodnikiem SKB Suwałki Maksimem Ovchinnikovem zajął 3 miejsce zdobywając też brązowy medal.

Gratulujemy udanych występów naszym zawodnikom.