Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Sport / Gmina Tomice ma swoją ligę piłkarską

Gmina Tomice ma swoją ligę piłkarską

Opublikowano w dniu: w kategorii: Sport  

W piątek wystartowała Tomicka Amatorska Liga Piłkarska (TALP). O mistrzostwo w historycznych, bo po raz pierwszy rozgrywanych zawodach powalczy dziesięć drużyn. Rywalizacja będzie się toczyć systemem „każdy z każdym” w dziewięciu piątkowych terminach. W każdej kolejce w tomickiej hali odbędzie się pięć 35-minutowych meczów. Na trzy pierwsze zespoły w klasyfikacji generalnej czekają nagrody.

Pomysłodawcą i organizatorem TALP jest koordynator ds. sportu i rekreacji Ośrodka Kultury Gminy Tomice Paweł Kręcioch.

– Bardzo się cieszę, że rusza kolejny sportowy projekt w naszej gminie – mówi. – Kilka innych udało się zorganizować wcześniej. Turnieje halowe muszą się odbyć w odpowiednim do tego czasie. Wprawdzie trwają jeszcze rozgrywki ligowe pod egidą OZPN Wadowice, a trzy drużyny rekrutują się z gminnych LKS-ów, ale dodatkowy trening w początkowej fazie mistrzostw na pewno im nie zaszkodzi.

Jak na pierwszą edycję zaskakująco duża jest liczba drużyn, chcących powalczyć o miano najlepszej w gminie. Pierwotnie zakładano maksymalnie osiem zespołów.

 – Przygotowanie takiego turnieju to dużo pracy i ciągła interakcja. Nie można się zamknąć na rozmowy – tłumaczy Paweł Kręcioch. – Miałem osiem ekip, ale pojawiło się kolejne zgłoszenie. Trudno było odrzucić jeden zespół. Przecież turniejowi przyświeca integracja i zabawa z piłką jak największej liczby zawodników. Przeorganizowałem terminarz, po czym pojawiła się drużyna numer dziesięć… Musiałem znaleźć miejsce i dla niej oraz budować harmonogram od nowa. Gdyby liczyć wszystkie zainteresowane drużyny, pewnie zebrałoby się piętnaście. Dzwoniono np. ze Skawiny, Zatora czy Myślenic. Ze względów regulaminowych, a konkretnie punktu mówiącego o konieczności zarejestrowania w kadrach przynajmniej połowy mieszkańców gminy Tomice, nie mogłem dopuścić tych zespołów do startu. To jednak budujące, że w naszej gminie zaczyna funkcjonować coś, czego brakuje w miastach.

W Tomicach zapowiada się więc poważne granie. Wiele drużyn nie kryje się z mocarstwowymi planami, inne liczą na sprawienie niespodzianki.

 – Niełatwo wskazać faworyta – mówi Paweł Kręcioch – Rozgrywki halowe mają swoją specyfikę. Czekam na wyłonienie mistrza. To będzie oznaczać, że pierwsza edycja TALP się zakończyła pomyślnie.

Trudno byłoby ruszyć z mistrzostwami, gdyby nie wsparcie finansowe sponsorów: Kolmar Tomice, Piotr Sowa Tomice, Spring-Wad, Skład Sadowski Tomice. Wprawdzie startujące drużyny musiały opłacić „startowe”, ale jak na możliwość gry przez dziewięć tygodni i przygotowaniu imprezy na 45 meczów, było ono symboliczne. Wynosiło 120 złotych, a kadry liczą dziesięciu graczy.

Terminarz TALP można znaleźć na www.kultura.tomice.pl Aktualności z mistrzostw zainteresowani znajdą na profilu Fb „Sportowa Gmina Tomice”. Galeria zdjęć z turnieju wraz z jego podsumowaniem ukażą się na naszej stronie po zakończeniu zmagań.

Portal WadowiceOnline.pl jest patronem medialnym rozgrywek.