Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Sport / Dobry start badmintonistów w Niepołomicach

Dobry start badmintonistów w Niepołomicach

Opublikowano w dniu: w kategorii: Sport  

W Niepołomicach rozegrano Mistrzostwa Małopolski w Badmintonie we wszystkich kategoriach wiekowych. W turnieju uczestniczyły 4 zawodniczki UKS Cross Tomice, które mogą pochwalić się zdobyciem kolejnych medali. W kategorii żaków II miejsce i srebrny medal wywalczyła Maja Wójcik, z kolei III miejsce i brązowy medal zdobyła Natalka Świadek. W tej samej kategorii V miejsce zajęła Amelka Skorus. W kategorii młodziczek młodszych, ze starszymi od siebie dziewczynami zagrała Maja Wójcik i uplasowała się na IV miejscu, natomiast Zuzia Boba zajęła X miejsce.

Niestety w mistrzostwach nie mogli wystartować najlepsi zawodnicy naszego klubu, Karolinka Marek i  Bartek Wata, gdyż w tym samym czasie uczestniczyli w Grand Prix Polski w badmintonie ( jest to 2-ga ranga turniejów pod względem ważności po Mistrzostwach Polski w których gra tylko 24 najlepszych zawodników w Polsce w poszczególnych kategoriach wiekowych).

Na Mistrzostwach Małopolski podsumowany został też sezon 2019/2020 w badmintonie (cykl 5 turniejów wojewódzkich).  Najlepszą zawodniczką w kategorii żaków została Karolinka Marek, a w kategorii młodziczek Kinga Wójcik. Obie zawodniczki za ten sukces otrzymały wspaniałe puchary.

Gratulujemy kolejnych sukcesów młodym zawodniczką z naszej gminy.