A+ A-
bip epuap facebook youtube
Tomice / Aktualności / Sport / CROSS Tomice na Mistrzostwach Świata

CROSS Tomice na Mistrzostwach Świata

Przez cały tydzień (4-11.08.2019 r.) w katowickim „Spodku” trwały zmagania w MISTRZOSTWACH ŚWIATA Seniorów w Badmintonie. W ramach imprez towarzyszących MŚ w małej hali na 12 kortach zorganizowano Narodowe Dni Badmintona. Od 7-9.08.2019 r. rozgrywany był Międzynarodowy Turniej dla Dzieci i Młodzieży w którym rywalizowali też młodzi zawodnicy UKS Cross Tomice.

Cała czwórka wygrała swoje grupy i awansowała do dalszych gier turniejowych. W tym międzynarodowym towarzystwie najlepiej zaprezentowała się Ania Tłomak. W kategorii młodziczek młodszych dopiero w ćwierćfinale uległa późniejszej brązowej medalistce i zajęła V miejsce w turnieju. Pozostała trójka również bardzo dobrze poradziła sobie w tym turnieju. W kategorii młodzików młodszych Dawid Tatar w 1/8 finału uległ zawodnikowi z Dani Williamowi Sorensen zajmując ostatecznie IX miejsce. Również IX miejsca w swoich kategoriach wiekowych wywalczyła Justynka Nowak i Paulinka Szczerkowska. W turnieju dla dorosłych amatorów wystąpiło dwóch naszych zawodników, ale niestety zmagania zakończyli na grach grupowych. W przerwach między swoimi meczami dzieci mogły obserwować zmagania w MŚ w „Spodku” i kibicować swoim faworytom. We wszystkich turniejach rywalizowało prawie 3 tys. badmintonistów z całego świata.

Wszystkim uczestnikom turnieju dzieci i młodzieży organizator zrobił dużą frajdę organizując wycieczkę do kopalni Luiza i parku naukowo-rozrywkowego w Zabrzu. Każdy uczestnik turnieju otrzymał koszulkę, kalendarz i pamiątkowy medal.