A+ A-
bip epuap facebook youtube
Tomice / Aktualności / Sport / Badmintonowe wieści

Badmintonowe wieści

Dwa dni trwała rywalizacja w MISTRZOSTWACH MAŁOPOLSKI w badmintonie, które rozegrane zostały w Niepołomicach. W sobotę (30.03) rozgrywane były zawody w kategorii: dzieci, żak i młodzik młodszy, natomiast w niedzielę (31.03) wystartowali młodzicy, juniorzy młodsi i kategoria OPEN. W turnieju wystartowało 133 zawodników i zawodniczek z całej Małopolski, w tym 14 zawodniczek i zawodników UKS Cross Tomice. Kolejny ich występ należy zaliczyć do bardzo udanych, bo wywalczyli aż 7 medali.

Złote medale i mistrzostwo Małopolski wywalczyli : Karolinka Marek w kategorii żak i Bartek Wata w kategorii młodzik.
Srebrny medal i wicemistrzostwo Małopolski wywalczyła Małgosia Tłomak w kategorii junior młodszy.
Brązowe medale wywalczyli: Majka Wójcik w kategorii żak, Ania Tłomak w kategorii młodzik młodszy, Kinga Wójcik w kategorii młodzik i Kinga Wójcik z Bartkiem Watą w kategorii OPEN gra mieszana. Pozostali zawodnicy również zajmowali wysokie miejsca: Grzegorz Jurka IV, Justyna Nowak V, a debel dziewcząt Tłomak Małgosia, Wójcik Kinga również V miejsce. Pozostałe miejsca: Kruk Nikola i Szczerkowska Paulinka VII, Drabczyk Martynka IX, Koim Natalka XI w swoich kategoriach wiekowych. W kategorii OPEN mężczyzn Bliźniak Tomasz i Wójcik Marek zajęli ex aequo VII miejsce.
Gratulujemy uzyskanych wyników zarówno młodym, jak i starszym zawodnikom.