A+ A-
bip epuap facebook youtube
Tomice / Aktualności / Sport / Badmintoniści znowu na medal

Badmintoniści znowu na medal

Kolejny bardzo dobry występ zanotowali badmintoniści UKS Cross, a zarazem uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tomicach. Na rozgrywanym w Pleśnej w ostatni weekend Otwartym Wojewódzkim Turnieju Badmintona ( startowali również zawodnicy z innych województw) wystąpiło 6-ciu zawodników, którzy zdobyli aż pięć medali.

W kategorii żaków II miejsce po zaciętej walce wywalczył Dawid Marek przegrywając tylko jeden mecz z zawodnikiem UKS Orbitek Straszęcin 1:2 (13:15, 15:9, 14:15). W tej samej kategorii Kacper Boba zajął III miejsce. W kategorii młodzików młodszych również po zaciętym pojedynku II miejsce wywalczył Szymon Kruczek. W pojedynku o 1 miejsce przegrał pechowo w stosunku 1:2 (12:15, 15:12, 14:15) mając w trzecim secie lotkę kończącą. W kategorii młodziczek młodszych po emocjonującym pojedynku II miejsce wywalczyła Maja Wójcik, przegrywając minimalnie w finale znowu w stosunku 1:2 (15:9, 13:15, 14:15). III miejsce w tej kategorii wiekowej wywalczyła Natalka Świadek, a V miejsce zajęła Milenka Strózik. Jak widać po wynikach wszyscy nasi finaliści po bardzo wyrównanych pojedynkach  przegrali w stosunku 1:2 zaledwie jedną lotką w trzecim , decydującym secie.

Gratulujemy kolejnych sukcesów naszym młodym sportowcom.