A+ A-
bip epuap facebook youtube
Tomice / Aktualności / Sport / Badmintoniści nie zwalniają tempa

Badmintoniści nie zwalniają tempa

W hali sportowej MOSiR Gorlice, w poniedziałek (25.11), rozegrany został finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w drużynowym badmintonie. W turnieju wystąpiła drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tomicach.

Po zaciętych i emocjonujących grach dziewczęta zajęły IV miejsce ulegając w meczu o medale SP 126 z Krakowa. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Ania Tłomak, Martyna Drabczyk i Justyna Nowak.
Z kolei w czwartek (05.12) również w Gorlicach rozegrany został finał wojewódzki Igrzysk Dzieci w drużynowym badmintonie. Bardzo dobrze zaprezentowała się w nim drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tomicach. Grająca w składzie: Karolinka Marek, Majka Wójcik i Paulinka Szczerkowska zdobyła brązowe medale zajmując III miejsce. W meczu o srebrny medal przegrały minimalnie 2:3 z drużyną SP w Pleśnej, w której od 2 lat prowadzone są klasy sportowe o profilu badmintona (niestety w Tomicach nie udało się tego zrealizować). Na uwagę zasługuje fakt,że nasze zawodniczki grały z dziewczynami starszymi o 2 lata, gdyż są z rocznika 2009, a w turnieju grały dziewczęta z rocznika 2007 i młodsze. Mimo tej różnicy wieku bardzo dobrze sobie poradziły.
Gratulujemy dziewczynom sukcesów i liczymy na jeszcze lepsze w przyszłym roku.