bip epuap facebook youtube
Tomice / Aktualności / Sport / Badmintoniści na medal

Badmintoniści na medal

Przez cały rok informujemy o sukcesach badmintonistów z Uczniowskiego Klubu Sportowego CROSS Tomice, których trenuje Grzegorz Michna. W listopadzie po raz kolejny pokazali, że należą do czołówki w tej dyscyplinie sportu.

W piątek (11.11) rozegrany został Międzynarodowy Turniej Badmintona z okazji jubileuszu XX-lecia klubu Plesbad Pszczyna. W kategorii młodzików młodszych zwyciężył reprezentant Czech – Matej Rzeplinski. Wysoko sklasyfikowani zostali zawodnicy UKS Cross Tomice. Tuż za badmintonistą z Czech, na II miejscu uplasował się Bartosz Wata, a V miejsce zajął Piotr Gąsiorowski.
W sobotę (26.11) w Bieruniu pod patronatem Polskiego Związku Badmintona rozegrany został Ogólnopolski Turniej Badmintona SBL Cup, w którym również wystartowali zawodnicy UKS Cross Tomice. Po raz kolejny kapitalną dyspozycję pokazał Bartosz Wata. W grze singlowej (kategoria młodzików młodszych) i w deblu grając z zawodnikiem KSBad Kraków zdobył dwa brązowe medale.