Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Ogłoszenia / Złóż PIT w sobotę – dzień otwarty w urzędzie skarbowym

Złóż PIT w sobotę – dzień otwarty w urzędzie skarbowym

Opublikowano w dniu: w kategorii: Ogłoszenia  

Urząd Skarbowy w Wadowicach zaprasza na Dzień Otwarty. Już w najbliższą sobotę 16 kwietnia urzędnicy będą czekać na podatników we wszystkich urzędach skarbowych w Polsce. To dodatkowa okazja, by złożyć roczne zeznanie podatkowe lub uzyskać pomoc w jego wypełnieniu.

Termin rozliczenia rocznego zeznania podatkowego mija w tym roku w poniedziałek 2 maja, jednak nie warto czekać z rozliczeniem do końca tego okresu. Wszyscy, którzy zamierzają osobiście złożyć lub wysłać deklarację podatkową przez Internet, mogą odwiedzić swój urząd w sobotę 16 kwietnia w godzinach od 9.00 do 13.00.

Dzień Otwarty to również znakomita okazja do uzyskania fachowej pomocy przy wypełnianiu deklaracji podatkowej i wyjaśnienia wątpliwości związanych z rozliczeniem. Do tej pory w formie elektronicznej w US Wadowice złożone zostało ponad 60% najpopularniejszych zeznań rocznych PIT-37 (tj. ponad 22 tys.) – informuje Adam Kosek, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Wadowicach. W Urzędzie Skarbowym w Wadowicach przygotowane będą dodatkowe punkty informacyjne, a odwiedzający będą mieli do dyspozycji broszury informacyjne na temat zasad odliczania podatku czy przysługujących ulg. Ponadto o godz. 10.00 odbędzie się szkolenie w zakresie wypełniania i wysłania PIT w formie elektronicznej.

Podczas Dnia Otwartego promowana będzie możliwość elektronicznego rozliczania się z fiskusem (system e-Deklaracje oraz Portal Podatkowy). Przygotowane zostało specjalne stanowisko komputerowe, na którym można będzie złożyć zeznanie podatkowe przez Internet z instruktażem prowadzonym przez pracownika urzędu. W tym celu należy zabrać ze sobą informacje od płatników, dokumenty potwierdzające prawo do ulg oraz dokument tożsamości.

Dzień Otwarty organizowany jest we wszystkich urzędach w całej Polsce.