Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Ogłoszenia / Zakończenie akcji PIT

Zakończenie akcji PIT

Opublikowano w dniu: w kategorii: Ogłoszenia  

Urząd Skarbowy w Wadowicach informuje o ułatwieniach dla podatników, którzy mają zamiar złożyć zeznanie podatkowe za 2015 rok. Termin rozliczenia rocznego zeznania podatkowego mija w tym roku w poniedziałek 2 maja, dla wszystkich którzy zamierzają złożyć swoje zeznanie osobiście w ostatnich dniach Urząd Skarbowy przygotował specjalne ułatwienia. Wszyscy, którzy zamierzają osobiście złożyć lub wysłać deklarację podatkową przez Internet, mogą odwiedzić urząd w wydłużonych godzinach. W czwartek (28 kwietnia) oraz piątek (29 kwietnia) Urząd Skarbowy w Wadowicach będzie czynny w godz. 7.15-18.00.

Do tej pory swoje rozliczenie złożyło prawie 43 tys. osób, z czego w formie elektronicznej wysłane zostało ponad 60% najpopularniejszych zeznań rocznych PIT-37 (tj. ponad 26 tys.) – informuje Adam Kosek, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Wadowicach. W Urzędzie Skarbowym w Wadowicach przygotowane w tych dniach będą punkty informacyjne, a odwiedzający będą mieli do dyspozycji broszury na temat zasad odliczania podatku czy przysługujących ulg. Do dyspozycji odwiedzających jest również stanowisko komputerowe, na którym przy pomocy pracownika będzie można złożyć zeznanie w formie elektronicznej (należy zabrać ze sobą dowód tożsamości oraz informacje od pracodawców).

W związku z faktem, iż ostatni dzień kwietnia wypada w tym roku w sobotę, termin na rozliczenie został zgodnie z przepisami wydłużony do 2 maja (poniedziałek). Tego dnia Urząd Skarbowy w Wadowicach również będzie otwarty w godz. 7.15-18.00. W poniedziałek będzie można również złożyć zeznanie do północy – w urzędzie zostanie wystawiona specjalna urna, do której będzie można wrzucić swoje rozliczenie. Osoby, które nie będą mogły skorzystać z tej możliwości mogą wysłać swoje zeznanie przez Internet lub z placówek pocztowych, które świadczą usługi całą dobę (najbliższa placówka to UP Kraków 53, ul. Lubicz 4). Decydująca przy uznaniu terminu jest data potwierdzenia odbioru (tzw. UPO) lub stempla pocztowego.