logo Urząd Gminy Tomice
Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Godziny pracy
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek - czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14:00
Kasa urzędu:
poniedziałek - piątek: 7:30 – 13:00
poniedziałek, 17 czerwca 2024
A+ A-
bip epuap facebook youtube
Tomice / Aktualności / Ogłoszenia / Dzień Czystego Powietrza – 14 listopada

Dzień Czystego Powietrza – 14 listopada

Dzień Czystego Powietrza – 14 listopada

Urząd Gminy Tomice zaprasza mieszkańców do włączenia się w ogólnopolską akcję „Dnia Czystego Powietrza”. Celem akcji jest walka o czyste powietrze, uświadamianie społeczeństwu, jak poważne konsekwencje dla zdrowia i środowiska niesie palenie śmieci i złej jakości paliw w piecach domowych.

Zanieczyszczenie powietrza jest jednym z najistotniejszych problemów w Polsce. Powietrze wywiera istotny wpływ na nasze zdrowie. Z każdym oddechem wciągamy do płuc pół litra powietrza, więc jego czystość jest bardzo ważna.

Jak co roku w ramach akcji ekodoradca gminy Tomice w dniu 15 listopada poprowadzi dyżur dla mieszkańców w wydłużonych godzinach pracy tj. do 16:00 w budynku UG (pok. nr 2).

Mieszkańcy będą mogli zaczerpnąć informacji m.in. na temat programów proekologicznych w szczególności dotyczących dofinansowań do wymiany kotłów, termomodernizacji budynków, odnawialnych źródeł energii,  uchwały antysmogowej i zakazów z niej wynikających.

W ramach obchodów Dnia Czystego Powietrza oraz realizacji przez Gminę Tomice projektu LIFE pn.: „Wdrażanie programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze/ Implementation of Air Quality Plan for Małopolska Region – Małopolska in a healthy atmosphere” LIFE IP MALOPOLSKA / LIFE14 IPE PL 021, został zorganizowany konkurs plastyczny pt.: „Smog albo zdrowie. Nie truj siebie i innych”, którego wyniki zostaną ogłoszone w najbliższych dniach.

Dzień Czystego Powietrza - 14 listopada