Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Ogłoszenia / Będzie strefa dla niepełnosprawnych

Będzie strefa dla niepełnosprawnych

Opublikowano w dniu: w kategorii: Ogłoszenia  

„Niepełnosprawni żyją wśród Nas ,pamiętajmy o tym !!! – my pamiętamy . Z takim apelem Stowarzyszenie Otwórzmy Drzwi na Świat już od dwóch lat przypomina i jednocześnie zachęca wspólnie z władzami Miasta Wadowice do skorzystania już 18 maja w Wadowicach ze strefy dla osób niepełnosprawnych,która znajdować się będzie w okolicy sceny głównej , po lewej stronie . Strefa ta, to nic innego jak specjalnie wydzielone miejsce ,którego samo usytuowanie oraz uwzględnienie miejsc siedzących i miejsc dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim ma być ułatwieniem.

Strefa posiada:
– odrębny sektor dla osób z niepełnosprawnościami,
– mniejszą infrastrukturę (dostosowane do potrzeb,
– utwardzony teren w okolicy całego wydarzenia,
– dostępność wewnętrznych dróg komunikacyjnych,
– powszechnie dostępne informacje dla osób z niepełnosprawnościami.

Tworzenie takich stref to nic innego jak akt solidaryzmu z osobami dotkniętymi różnego rodzaju niepełnosprawnościami, to też forma integrowania społeczeństwa i pokazania jak ważne jest zauważyć potrzeby innych, a nie wykluczać.

– Oczywiście, jest jeszcze wiele do zrobienia w kwestii zwiększenia liczby osób z dysfunkcjami, korzystającymi z kultury, jednak widzimy zdecydowaną poprawę oraz pozytywne podejście ze strony organizatorów wydarzeń kulturalnych. Bardzo często wcale nie chodzi o finanse, ale o empatię, wrażliwość, doradztwo, w jaki sposób imprezę można dostosować do potrzeb tych osób. To dla mnie ogromna radość, kiedy osoby niepełnosprawne na co dzień nie korzystające wcale lub w znikomym stopniu z życia kulturalnego, mogą być razem z Nami – mówi Patrycja Kołodziejczyk.

 Podobna strefa będzie również podczas Dni Andrychowa.

Szczegółowe informacje na stronie https://www.facebook.com/otworzmydrzwinaswiat/, gdzie dodawane będą również informacje na bieżąco .

Będzie strefa dla niepełnosprawnych

Źródło: Stowarzyszenie Otwórzmy Drzwi na Świat