Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Kultura / Wyróżnienie w konkursie kolęd

Wyróżnienie w konkursie kolęd

Opublikowano w dniu: w kategorii: Kultura  

W czwartek (11.01) odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim Ogólnopolski Konkurs Kolęd Polskich i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda”. Organizatorem było Oświęcimskie Centrum Kultury.

Konkurs Kolęd i Pastorałek rozgrywany był w kategorii solistów oraz grup kolędniczych i adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Do udziału w konkursie jego uczestnicy przygotowywali dwa utwory (kolędy i pastorałki polskie). Na scenie zaprezentowały się 72 podmioty wykonawcze. Ocenie podlegał: dobór repertuaru, poziom wykonania, opracowanie sceniczne, zgodność formy kolędowania z tradycją, pomysłowość i oryginalność uczestników wyrażająca się w przygotowanych przez nich strojach kolędniczych oraz rekwizytach wykorzystanych podczas występu.

Oceny programu i poziomu wykonawczego solistów i grup kolędniczych dokonało jury powołane przez organizatora w składzie: Izabela Mytnik (muzyk, wokalistka, pedagog wokalny), Joanna Kasperek-Szymonik (wokalistka, pedagog wokalny), Bartosz Jaśkowski (wokalista, kompozytor), Jacek Furtak (muzyk) , które przyznało wyróżnienie Oldze Dereniowskiej, uczennicy IV klasy ze Szkoły Podstawowej w Woźnikach. Do konkursu przygotowała laureatkę Agnieszka Sienkiewicz.

Konkurencja była ogromna, więc gratulujemy Oldze sukcesu i życzymy dalszych!