Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Kultura / „Wesołe Gosposie” wyróżnione

„Wesołe Gosposie” wyróżnione

Opublikowano w dniu: w kategorii: Kultura  

W niedzielne (25.08), słoneczne popołudnie w bocheńskim amfiteatrze odbył się Małopolski Przegląd Zespołów Artystycznych działających przy Ochotniczych Strażach Pożarnych. Dzięki wsparciu finansowemu Wójta Gminy Tomice Witolda Grabowskiego w festiwalu wziął udział zespół śpiewaczy „Wesołe Gosposie” z Witanowic.

Przybyłych na Przegląd przywitał starosta bocheński Adam Korta wspólnie z organizatorem Kazimierzem Sady – dyrektorem Zarządu Wykonawczego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Małopolskiego. Obecny był także radny małopolskiego sejmiku Stanisław Bukowiec.

W tym roku jury w składzie Sara Rynowska (przewodnicząca) Katarzyna Sidor – Serwinowska i Justyna Chmielek-Korbut, musiało wybrać spośród jedenastu zespołów. W Przeglądzie wzięli udział Artyści z Ptaszkowa, Siemiechowa, Łękawki, Łapanowa, Łąkty Górnej, Witanowic, Zakliczyna, Łysej Góry i Mikluszowic.

Nasz zespół „Wesołe Gosposie” otrzymał III wyróżnienie.

Tegorocznemu Przeglądowi towarzyszył Jarmark Regionalny oraz zbiórka środków na rehabilitację jednego z podopiecznych Fundacji Auxilium, Jakuba Surmy.

Organizatorem przeglądu jest Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w partnerstwie z Starostwem Powiatowym w Bochni i Urzędem Miasta Bochnia oraz Miejskiego Domu Kultury w Bochni.

"Wesołe Gosposie" wyróżnione