Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Edukacja / Walentynkowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej O Miłości

Walentynkowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej O Miłości

Opublikowano w dniu: w kategorii: Edukacja   Kultura  

W piątek (9.02) tuż przed feriami zimowymi, w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy miała miejsce szósta już edycja Walentynkowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej o Miłości.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Starosta Powiatu Wadowickiego Bartosz Kaliński, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach Maria Nitka, starszy wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach Honorata Nowak-Kolec, Przewodniczący Rady Gminy Tomice Zygmunt Szymczak, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wadowicach Małgorzata Chowaniec oraz Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich z Radoczy Elżbieta Janik.

Jak co roku młodzież z okolicznych szkół gimnazjalnych i podstawowych wykazała się świetnym wyczuciem muzycznym oraz ciekawą interpretacją zagranicznych hitów muzyki pop o tematyce miłosnej. Należy podkreślić tutaj również zaangażowanie nauczycieli-opiekunów, który przygotowywali młodzież do konkursu, gdzie niektórzy z nich nawet akompaniowali swoim podopiecznym.

Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci statuetek za kolejne miejsca oraz nagrody specjalne: puchar Starosty Powiatu Wadowickiego, puchar Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach i puchar Dyrektora Zespołu Szkół CKU im. św. Jana Pawła II w Radoczy.

Ponadto każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom – podziękowanie i poduszeczkę w kształcie serca z napisem „I love you” oraz słodycze ufundowane przez Zakłady Cukiernicze Skawa S.A. w Wadowicach.

A oto wyniki tegorocznej edycji:

Kategoria GRUPY MUZYCZNE:
1. Grupa Muzyczna z ZSP w Witanowicach
2. Zespół DUO z ZSP w Tomicach
3. Zespół wokalno-chóralny BEL CANTO z SP nr 2 w Przeciszowie

Kategoria DUETY:
1. Oliwia Kozioł i Patrycja Śliwa z SZ nr 3 w Przytkowicach

Kategoria SOLIŚCI:
1. Julia Bartnicka z ZSP w Tomicach
2. Karolina Surówka z ZS nr 6 w Leńczach
3. Weronika Łuszczak z SP nr 2 w Przeciszowie

Ponadto przyznano wyróżnienia:
Amelia Mrowiec z ZSP w Tomicach
Weronika Mularczyk z ZS nr 8 w Stanisławiu Dolnym
Zuzanna Michałek z SP nr 1 w Przeciszowie
Małgorzata Tłomak z ZSP w Tomicach
Nicol Kędzierska z SP nr 1 w Przeciszowie
Natalia Janicka z ZSP w Tomicach
Elżbieta Walczak z ZSS w Targanicach

Nagroda specjalna w kategorii GRUPY MUZYCZNE ufundowana przez Starostę Powiatu Wadowickiego Bartosza Kalińskiego powędrowała do ZSP nr 8 w Stanisławiu Dolnym, a nagroda specjalna Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach Marii Nitki do ZS nr 3 w Przytkowicach.

Przyznano również nagrodę specjalną w kategorii SOLIŚCI ufundowaną przez Dyrektora Zespołu Szkół CKU w Radoczy Stanisława Gliwę, którą otrzymała Marcelina Szymańska z ZS nr 3 w Przytkowicach.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy już dziś na kolejną edycję konkursu za rok!

Źródło: ZSCKU w Radoczy