Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Kultura / „Tato, tato sprawa się rypła” na deskach ośrodka kultury

„Tato, tato sprawa się rypła” na deskach ośrodka kultury

Opublikowano w dniu: w kategorii: Kultura   Wydarzenia  

W niedzielę (24.04) w Sali Ośrodka Kultury Gminy Tomice odbył się spektakl „Tato, tato sprawa się rypła”. Sztukę wystawił Teatr Ludowy Tradycja z Okleśnej. Na widowni, wypełniając ją po brzegi, pojawiło się ponad stu mieszkańców gminy Tomice, salwami śmiechu reagujących na perypetie rodziny Placków. Przedstawienie miało dodatkowy smak i wydźwięk. Wszak autorem sztuki jest Ryszard Latko, rodowity woźniczanin, który zrobił wszystkim ogromną niespodziankę, pojawiając się na spektaklu.

Po jego zakończeniu opowiedział nieco o własnej twórczości oraz przedstawił swoją nową książkę „Miłość w czasach komuny” z podtytułem „Opowieść o chłopcu, którego ojciec w maślance się utopił”. Publiczności tak bardzo spodobało się przedstawienie, że artyści już wstępnie ustalili z przedstawicielkami Koła Gospodyń Wiejskich i strażakami z Woźnik, że niebawem wystawią sztukę w tamtejszym Domu Strażaka. Obecność zapowiedział również Ryszard Latko.

"Tato, tato sprawa się rypła" na deskach ośrodka kultury"Tato, tato sprawa się rypła" na deskach ośrodka kultury"Tato, tato sprawa się rypła" na deskach ośrodka kultury"Tato, tato sprawa się rypła" na deskach ośrodka kultury"Tato, tato sprawa się rypła" na deskach ośrodka kultury"Tato, tato sprawa się rypła" na deskach ośrodka kultury"Tato, tato sprawa się rypła" na deskach ośrodka kultury"Tato, tato sprawa się rypła" na deskach ośrodka kultury"Tato, tato sprawa się rypła" na deskach ośrodka kultury"Tato, tato sprawa się rypła" na deskach ośrodka kultury"Tato, tato sprawa się rypła" na deskach ośrodka kultury"Tato, tato sprawa się rypła" na deskach ośrodka kultury"Tato, tato sprawa się rypła" na deskach ośrodka kultury"Tato, tato sprawa się rypła" na deskach ośrodka kultury"Tato, tato sprawa się rypła" na deskach ośrodka kultury"Tato, tato sprawa się rypła" na deskach ośrodka kultury