Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Kultura / Rodzinne Pikniki Rybne w Lgocie i Woźnikach – Dobra zabawa wygrała ze złą aurą

Rodzinne Pikniki Rybne w Lgocie i Woźnikach – Dobra zabawa wygrała ze złą aurą

Opublikowano w dniu: w kategorii: Kultura   Wydarzenia  

Aura nie pozwoliła zorganizować Rodzinnych Pikników Rybnych w plenerze, ale pracownicy Ośrodka Kultury Gminy Tomice nie przejęli się jej kaprysami i przygotowali weekendowe imprezy w salach OSP Lgota i Woźniki. Zarówno w Lgocie (29 maja), jak i Woźnikach (30 maja) pojawiło się wiele dzieci spragnionych dobrej zabawy.

Program oferował wiele atrakcji. Spotkanie rozpoczęło widowisko muzyczne „Jak z bajki”, będące podróżą po bajkowych piosenkach zaśpiewanych przez Małgorzatę Szybisty i Cecylię Wyrobę. Zadaniem dzieci było odgadywanie tytułów piosenek, z czym nie miały większych problemów. Kolejna zabawa „Rybna zgaduj zgadula” również cieszyła się sporym zainteresowaniem. Nie dość, że najmłodsi mogli udzielać odpowiedzi, to dodatkowo zdobywali wiedzę na temat ryb, choćby królewskiego karpia zatorskiego. Podczas wodnych eksperymentów uczyli się tworzyć fontannę czy barwić wodę w kolory tęczy. W rodzinnych animacjach uczestniczyli wspólnie rodzicie z dziećmi. W czasie trwania zabaw uczestnicy otrzymywali, zgodnie ze swoimi upodobaniami, balonowe zwierzę.

Kolejnym punktem bogatego programu był spektakl „Raz rybki w morzu brały ślub”. Pełnił role moralitetu, uświadamiał o potrzebie szanowania wody i dbałości o środowisko.

Ważną rolę edukacyjną pełniło też stoisko ekodoradcy, działające w ramach EU Gren 2021 pod hasłem „Zero zanieczyszczeń powietrza”.

Pikniki zakończył występ muzyczny „Ale to już było”, podczas którego Małgorzata Szybisty zaprezentowała znane i lubiane piosenki z lat 70-tych i 80-tych.

Na finał wszyscy uczestnicy, zarówno w Lgocie, jaki i Woźnikach, otrzymali rybne pakiety degustacyjne.

Imprezy organizowane w ramach operacji „Rodzinne pikniki rybne – czyli organizacja wydarzeń promujących dziedzictwo kulturowe Doliny Karpia” współfinansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.

Rodzinne Pikniki Rybne w Lgocie i Woźnikach – Dobra zabawa wygrała ze złą aurą