Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Kultura / Noworoczny występ dzieci w OKGT

Noworoczny występ dzieci w OKGT

Opublikowano w dniu: w kategorii: Kultura   Wydarzenia  

W piątek (15.01) Ośrodek Kultury Gminy Tomice gościł Rodziców i Dziadków z okazji Noworocznego Występu Dzieci z kół zainteresowań, które prezentowały swoje umiejętności jakie nabyły na zajęciach pod egidą Ośrodka Kultury. Dużo pracy w rozwijanie pasji dzieci włożyli instruktorzy: pani Małgorzata Kalińska, pani Agnieszka Sienkiewicz oraz pani Mira Sabatowicz prowadzący poszczególne koła, ale również rodzice wychodzący naprzeciwko zainteresowaniom własnych pociech inspirujący i mobilizujący je do działania.

Na spotkaniu dzieci miały możliwość pokazać czego nauczyły się na zajęciach, a są to umiejętności wokalne, taneczne, gry na gitarze, teatralne i plastyczne.
Koncert rozpoczął zespół KRAKOWIANKI – dzieci 5-letnie, który zaprezentował wiersze, piosenki świąteczne: „Pod zieloną choineczką”, „Gore gwiazda Jezusowi” oraz taniec „Krakowiak”. Zespół istnieje drugi rok, osiąga duże sukcesy. Dzieci brały udział w pięciu konkursach (2 konkursy Pieśni Patriotycznej w Tomicach, 2 konkursy Kolęd oraz 1 konkurs Muza w Zatorze), za każdym razem zdobywając I miejsce. Od lutego zespół zmieni nazwę na dziecięcy zespół pieśni i tańca TOMICZANIE, będzie działał przy Ośrodki Kultury w Tomicach. Zespół prowadzi pani Małgorzata Kalińska.
Następnie na scenie mogliśmy obejrzeć wzruszający spektakl pt. „Jasełka na dworcu”, poruszający problem bezdomności w wykonaniu teatrzyku TRELE-MORELE pod kierunkiem pani Agnieszki Sienkiewicz.
Kolejnym punktem programu był występ dzieci z Galerii Artystycznej, działającej przy Ośrodku Kultury Gminy Tomice pod opieką również pani Agnieszki, na którym dzieci wykonywały taniec, zagrały na dzwonkach oraz śpiewały kolędę „Przybieżeli do Betlejem” włączając we wspólne śpiewanie zebranych gości.
Na zakończenie koncertu zaśpiewały i zagrały WIOLINKI – zespół wokalno-instrumentalny prowadzony przez panią Małgorzatę Kalińską, który koncertuje już ósmy rok. W wykonaniu dziewcząt usłyszeliśmy utwory „Kulig”, „Święta”, „Śpij Jezu, spij”, „To już pora na Wigilię”. Piosenki świąteczne przeplatane były wierszami. Zespół WIOLINKI brał dotychczas udział w 15 konkursach, zdobywając siedem razy I miejsce, siedem razy II, jeden raz III. Ponadto występował na licznych koncertach: w Krakowie na Błoniach; w Wadowicach w parku, na rynku i Domu Kultury; w Stryszowie, w Zatorze, na dożynkach w Gminie Tomice, na uroczystościach organizowanych przez KGW, OSP oraz ZSP w Tomicach.
Prace plastyczne dzieci z Akademii Małego Plastyka pod kierunkiem Pani Miry Sabatowicz można było obejrzeć na wystawie zaprezentowanej podczas uroczystości.
Noworoczny występ dzieci miał charakter świąteczny i współgrał z atmosferą niedawnych Świąt Bożego Narodzenia poprzez wspólne kolędowanie dzieci z rodzicami.

Noworoczny występ dzieci w OKGTNoworoczny występ dzieci w OKGTNoworoczny występ dzieci w OKGTNoworoczny występ dzieci w OKGTNoworoczny występ dzieci w OKGTNoworoczny występ dzieci w OKGTNoworoczny występ dzieci w OKGTNoworoczny występ dzieci w OKGTNoworoczny występ dzieci w OKGTNoworoczny występ dzieci w OKGTNoworoczny występ dzieci w OKGTNoworoczny występ dzieci w OKGTNoworoczny występ dzieci w OKGTNoworoczny występ dzieci w OKGT