Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Kultura / Nagrodzeni w XIII Festiwalu Piosenki „MUZA 2017”

Nagrodzeni w XIII Festiwalu Piosenki „MUZA 2017”

Opublikowano w dniu: w kategorii: Kultura   Wydarzenia  

W sobotę (17.06) Regionalny Ośrodek Kultury Doliny Karpia w Zatorze po raz kolejny zorganizował Festiwal Piosenki „MUZA”. Konkurs miał charakter imprezy otwartej. Wzięli w nim udział uczestnicy w różnych grupach wiekowych. Komisja Konkursowa w składzie: Konrad Mastyło oraz Renata Pawlik oceniała dobór repertuaru, interpretację wokalną, interpretację muzyczną oraz ogólny wyraz artystyczny uczestników konkursu, którzy łącznie zaprezentowali 83 utwory.

Organizatorzy zadbali o wspaniałą atmosferę, organizację i poczęstunek. Poziom prezentacji był bardzo wysoki. Jury nie miało łatwego zadania, by wyłonić laureatów, wśród których znaleźli się soliści, duety oraz zespoły.

Na uznanie zasługują wychowankowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tomicach, przygotowani przez panią Małgorzatę Kalińską.

W grupie A (dzieci przedszkolne) 4-letnia Dominika Latocha z oddziału I za wykonanie utworu „Piosenka na kolorowe lato” otrzymała I miejsce. Adrianna Płaszczyca z oddziału VI za wykonanie piosenki „Ziemia, zielona wyspa” otrzymała III miejsce.

W grupie C (klasy IV–VI) Zespół  WIOLINKI działający przy Ośrodku Kultury Gminy Tomice uzyskał II miejsce, za wykonanie utworu „Bal w dolinie” (wokal: Maja Iciek, Aleksandra Koźlak, Justyna Nowak, Milena Majtyka, Alicja Sordyl, Karolina Wardęga; akompaniament Małgorzata Kalińska).

W duecie zaśpiewały solistki z Ośrodka Kultury Gminy Tomice Aleksandra Koźlak i Justyna Nowak. Za wykonanie utworu „Piosenka dla Wojtka Belona” z repertuaru zespołu Stare Dobre Małżeństwo otrzymały II miejsce.

Zwycięzcy festiwalu  otrzymali  dyplomy  oraz  statuetki  MUZA  2017.